БлогТоп-5 порад для тих, хто їде на навчання до Польщі - Polska Consult TM

Переїзд до незнайомої країни – непросте випробування. Інший менталітет, чужа мова, незрозумілі правила, життя далеко від дому та рідних… Проте, як відомо, що більше підготовлений до події, то менший стрес вона в тебе викликає.

Саме тому ми підготували поради для переїзду до Польщі, якими з нами поділилися студенти, що навчаються в польських університетах і досягли чималих успіхів у навчанні.

Більше мовної практики

Одна з основних складнощів, з якою стикаються іноземці, які приїхали до Польщі на навчання, це мовний бар’єр. Щоб якнайшвидше з цим впоратися, важливо в перші ж дні перейти на Польську мову і використовувати її повсюдно. Не варто робити помилку і формувати своє коло спілкування виключно з українців.

Так, це зручно говорити рідною мовою, проте здобуття освіти проводиться Польською і якщо у студента є бажання досягти успіху в навчанні, то потрібно розвивати свій словниковий запас, особливо потурбуватися про вивчення професійної лексики. Також не забуваємо про необхідність знання Польської на прийомі у лікаря, в магазині, в будь-якій адміністративній установі.

Найкращий варіант – це знати Польську мову на рівні В1-В2 ще до приїзду в Польщу. Для цього необхідно пройти курси Польської мови і бажано вивчати її не менше року до вступу.

Суворе дотримання законів

У Польщі з особливою повагою ставляться до встановлених правил і багато в чому це пов’язано з незворотністю притягнення до відповідальності за порушення і великим розміром штрафів.

Тому приїхавши до Польщі, важливо одразу ж дізнатися правила громадського порядку і користування міським транспортом. Проїхати «зайцем» в автобусі в Польщі коштуватиме чималого штрафу, що прикро, адже студенти мають знижку на проїзд 50 %.

Також варто звернути увагу на заборону:

 • куріння в громадських місцях;
 • розпивання алкоголю на вулиці;
 • галасливої поведінки з 11 вечора і до 7 ранку.

Якщо студент поселяється в гуртожиток, одразу ж потрібно вивчити правила проживання і чітко їх дотримуватися, щоб потім не довелося терміново шукати квартиру.

Відповідальне ставлення до навчання

Отримуючи плюси від життя в такій розвиненій європейській країні як Польща, головне не забувати про головну мету – здобуття вищої освіти. Тому потрібно повністю зануритися в студентське життя, а саме:

 • зареєструватися в системі університету, слідкувати за розкладом занять і складанням усіх необхідних робіт, заліків та іспитів;
 • відповідально готуватися до іспитів;
 • стати учасником студентських чатів, особливо тих, де є іноземці, які також переживають певні складнощі в навчанні в Польщі;
 • підтримувати контакт із викладачем, давати йому зворотний зв’язок і користуватися рекомендованою ним навчальною літературою;
 • за бажанням брати участь у програмах університету, зокрема студентській програмі з обміну студентів;

Економія в усьому

До того моменту, як вдасться знайти роботу в Польщі, студентам доводиться чимало економити. Саме тому слід використовувати всі наявні можливості для зменшення витрат на харчування, мобільний зв’язок, проживання та транспорт.

Це можна зробити таким чином:

 • купувати продукти в супермаркетах низької цінової категорії, користуватися бонусними та дисконтними картками;
 • харчуватися в студентських їдальнях і намагатися готувати самостійно;
 • замовляти товари через інтернет;
 • користуватися проїзним на громадський транспорт;
 • користуватися велосипедом для пересування містом;
 • оформити медичну страховку;
 • обирати оператора мобільного зв’язку з хорошими акційними пропозиціями, проте, що важливо, з хорошим і якісним інтернетом.

Додаткова допомога

Найкраще вступати до польського університету через освітню агенцію, яка зможе організувати вступну кампанію та допомогти з адаптацією студента в Польщі. Самостійний вступ має масу нюансів, оскільки в кожного університету є свої вимоги до вступників, потрібно готувати пакет документів і не завжди є розуміння як це правильно зробити і в які терміни.

Наш освітній проект, що вже довгий час працює на базі Польської Громади надає повне консультування абітурієнтів, що планують вступити до польських закладів вищої освіти та організовує проведення вступної кампанії у Польщу. На нашому сайті кожен зі студентів може знайти цікаві та корисні поради накшталт:

Міжнародний проєкт Polska Consult TM допомагає абітурієнту на кожному етапі вступу – від вивчення Польської мови, оформлення необхідних документів і до складання вступного іспиту в обраний університет.