Профорієнтація в 10 (десятих) класах - Polska Consult TM

Як часто вибір професії у старшокласників залежить від її престижності, думки родичів і порад друзів. Також нерідко закінчивши ВНЗ або коледж, випускник не хоче працювати за фахом.

Щоб уникнути цієї помилки та гіркого розчарування, важливо вчасно звернутися до експертів. Саме вони допоможуть розібратися, які є професійні напрямки та які з них підійдуть школяреві.

Яка мета профорієнтації

У 10 класі учневі доводиться зробити дуже складний вибір – вибір майбутньої професії. Також випускник має вирішити – продовжувати навчання в школі і готуватися до вступу до ВНЗ або вчитися в технікумі в Польщі.

Знайти рішення непросто, тому до цього процесу часто підключаються близькі. Так, безсумнівно, рідні прагнуть найкращого для дитини, але обраний рід занять має насамперед відповідати її здібностям та інтересам. Також слід враховувати актуальність і затребуваність спеціальності.

З цієї причини рекомендується скористатися послугами профорієнтації в Приймальній комісії на базі Польської Громади. Як підсумок – результати діагностики допоможуть підлітку зрозуміти, чим же він хоче займатися в майбутньому і які знання та навички йому потрібні для цього.

У Приймальній комісії нададуть повну консультацію щодо вступу до Польщі, допоможуть у виборі технікуму, коледжу та університету.

Як відбувається профорієнтація в 10 класі

Стадії виконання програми виглядають наступним чином:

1 етап - Виявлення сильних сторін дитини та її талантів

Метою перших консультацій є вивчення темпераменту школяра та типології його особистості. Також відбувається дослідження цінностей і життєвих цілей підлітка.

Це дає змогу експертам підібрати йому ту роботу, яка сприятиме його професійному та особистісному зростанню.

2 етап - Позначення найприбутковіших і найуспішніших сфер діяльності

Важливо не тільки знайти справу для душі – вибране заняття має і приносити дохід. Остаточний підбір спеціальності для абітурієнта робиться з розрахунку, який рід занять найперспективніший і найвигідніший для нього в матеріальному плані.

Напрямки можуть стосуватися побудови свого бізнесу, кар’єри у фірмі або на держслужбі.

3 етап - Вказівка на перешкоди і складнощі в перший рік навчання в Польщі

Під час профтестування підлітку буде надано інформацію про можливі труднощі під час першого року навчання. Вони зустрічаються на шляху в усіх – по-різному можуть скластися життєві обставини, багато що залежить і від кола спілкування студента.

Дізнавшись, що чекатиме на першому курсі вищого навчального закладу, десятикласник зможе морально підготуватися і спокійно прийняти всі виклики.

4 етап - Определение возможных проблем со здоровьем

Хвороби та погане самопочуття відбирають чимало сил та енергії. Куди вже там хороша підготовка до семінарів, заліків та іспитів! Тому абітурієнт має приділяти час і догляду за організмом, правильно харчуватися, відпочивати та за можливості займатися спортом.

Унікальна інформація про стан здоров’я протягом першого року навчання в Польщі допоможе вберегтися від недуг і стресів.

Важливо!

Отримавши послуги профорієнтації в Приймальній комісії на базі Польської Громади, 10-класник зрозуміє, як зробити вірний вибір у професії та який шлях обрати – технікуми, коледжі чи університети Речі Посполитої.

Також буде надана вся необхідна інформація, яка допоможе впевнено підготуватися до навчання в обраному навчальному закладі. Профтестування для школяра відбувається в комфортних для нього умовах, без непотрібної метушні та витрати зайвого часу.

Зробіть впевнений крок у майбутнє разом із Polska Consult TM! Удачі вам у всіх ваших починаннях!