БлогВсе про вартість проїзду в громадському транспорті Польщі для студентів - Polska Consult TM

Після приїзду до Польщі молодим людям належить швидко розібратися з транспортною мережею в місті, яке вони обрали для навчання. Про види міського транспорту та його основні переваги ми розповіли раніше.

У цій статті ми ділимося зі студентами ВНЗ та учнями технікумів важливою інформацією про те, скільки коштує проїзд у громадському транспорті Польщі.

Як відомо, після вибору спеціальності та вступу до польських університетів та технікумів перед студентами та учнями стоять інші, іноді більш складні завдання.

Як купити квитки

Навчання в Речі Посполитій передбачає чималу кількість поїздок містом. Окрім поїздок на лекції до університету чи академії та назад до гуртожитку чи до орендованої квартири, студенти та учні їздять до бібліотек і наукових центрів, відвідують конференції та круглі столи.

Оплату за проїзд можна провести, використовуючи спеціальний мобільний застосунок або автомат із продажу квитків. Також студентам Польщі можна купити квиток на сайті транспортної компанії або у водія автобуса, проте тільки за готівку.

Мобільні додатки

Одним із найпопулярніших “транспортних” додатків є Jakdojade. За допомогою нього можна обрати найзручніший маршрут, дізнатися розклад громадського транспорту та оплатити його послуги.

Особливо це зручно, коли після лекцій в університеті, студенту потрібно швидко поїхати перекусити в кафе, а потім поїхати в бібліотеку або зустрітися з однокурсниками.

MPay, KOLEO, Skycash, moBILET також одні з найкращих додатків з оплати проїзду в міському транспорті, якими користуються студенти та учні в Польщі.

Автомати з продажу квитків

Для того, щоб скористатися автоматом з продажу, потрібно дотримуватися такої інструкції:

  • обрати мову (російська, німецька, польська, англійська);
  • обрати вид квитка;
  • зробити оплату банківською карткою або готівкою;
  • почекати, поки квиток впаде в спеціальне віконце і вийняти його.

Щойно студент зайде в обраний ним транспорт, він має валідувати квиток у спеціальному боксі. Якщо він це не зробить вчасно і це зафіксує контролер, штрафу не уникнути. Тож під час проїзду міським транспортом Польщі студентам потрібно бути гранично уважними.

Види квитків та їх вартість

Польська система транспорту відрізняється від української насамперед великою кількістю видів квитків на проїзд. Правильно зроблений вибір допомагає заощадити кошти, що особливо важливо для молодих людей, які навчаються в польських ВНЗ та технікумах.

Різновиди квитків

Купивши квиток, молоді люди можуть використовувати його в будь-якому виді міського транспорту.

Передбачена така класифікація квитків:

  • залежно від транспортної зони;
  • за термінами дії – 20, 75, 90 хвилин, добовий, 3-х денний, квиток вихідного дня.
  • від кількості людей – індивідуальні, групові.

Вартість квитків

Студенти користуються знижками на міський транспорт, тому обираючи вид квитка, обов’язково мають обирати пільговий (Ulgowy) тариф. Нижче вказані ціни на міський транспорт Польщі для студентів, враховуючи їхню знижку на проїзд.

Вид квитка Тривалість Вартість
Одноразовий 20 – 75 до 0,5 EUR
90 до 1 EUR
Груповий (до 10 осіб) 75 до 3 EUR
Добовий необмежено до 2 EUR (одна зона)
до 2 EUR (одна зона)
3-х денний  необмежено до 4 EUR (одна зона)
до 7 EUR (2 зони)
Квиток вихідного дня з 19:00 п’ятниці до 8:00 понеділка до 3 EUR (2 зони)
Груповий квиток (до 5 осіб) з 19:00 п’ятниці до 8:00 понеділка до 5 EUR (2 зони)

 

Для економії на транспортних послугах студенти та учні польських навчальних закладів можуть купити проїзний тривалістю на 30 (ціна – до 15 EUR) і 90 днів (до 30 EUR).

Ми завжди готові надати допомогу та підтримку абітурієнтам як в організації вступу, так і влаштуванні проживання в Польщі.

Наша гордість – це студенти, які разом із проєктом Polska Consult TM вступили до польських ВНЗ та технікумів і досягають успіхів у здобутті європейської освіти