БлогВитрати студентів ВУЗів на продукти у Польщі - Polska Consult TM

Грошові витрати студентів на продукти займають істотну видаткову частину їхнього і так невеликого бюджету. Зазвичай вони становлять від 120 євро на місяць.

Відбувається так через те, що студентське життя дуже активне – навчання в польських університетах, відвідування бібліотек і наукових центрів, зустрічі з однокурсниками.

Тому на готування не вистачає часу і доводиться купувати напівфабрикати та їжу швидкого приготування. З цієї причини інформація про те, як студентам заощадити на покупках у Польщі як завжди актуальна.

Найбюджетніші торгові мережі

У Польщі працює дуже багато торгових мереж і більша частина з них – іноземні. У списку магазинів із доступними для студентів цінами варто відзначити такі:

 • німецькі мережі Lidl, Makro Kaufland;
 • французькі – Carrefour Auchan;
 • португальська – Biedronka;
 • литовська – Stokrotka.

У вищевказаних супермаркетах студенти всі зможуть знайти необхідні продукти та заготовки для приготування їжі, а також істотно заощадити на покупках.

Як заощадити студенту в магазині

У молодих людей, які навчаються в польських вишах, є кілька варіантів як знизити витрати на покупки. Серед них варто відзначити наступні.

Дисконтні картки

Вони видаються як заохочення покупцям за відвідування того чи іншого магазину.  Найчастіше на карти нараховують бали за покупки залежно від їхньої категорії. Останнім часом торговельні мережі відмовляються від пластику і такі картки зчитуються через спеціальні додатки в мобільному телефоні.

Мобільні додатки

Щоб купувати товари за знижками, слід завантажувати спеціальні додатки в смартфон. За допомогою цих ресурсів можна отримувати всю актуальну інформацію про знижки, розпродажі та акції більшості магазинів Польщі. Це стосується як продовольчих магазинів, так і бутиків, аптек, кафе та популярних закусочних.

У Польщі серед студентів популярні такі як:

 • Moja Gazetka;
 • Pepper;
 • Qpony;
 • Promotheus.

Багато супермаркетів пропонують своїм покупцям завантажити додатки, що належать торговельним мережам, у яких зберігаються і дисконтні картки, і надається вся необхідна інформація про акційні пропозиції та новинки продажу.

Вигідні пропозиції магазинів

У Польщі багато торгових майданчиків, де можна купити необхідні товари. Це як гіпермаркети, так і невеликі магазини. Багато магазинів, що спеціалізуються на продажу конкретних товарів – квітів, сувенірів, одягу, взуття. Кожен із них пропонує своїм покупцям пропозиції, що допомагають в економії коштів.

У польських магазинах студенти можуть побачити такі вигідні пропозиції:

 • один товар у подарунок при купівлі трьох аналогічних;
 • знижка 40-60 % на другий куплений товар;
 • зменшена ціна за одиницю в разі купівлі кількох товарів.

Можливі нюанси

Як і в Україні, студенти можуть зіткнутися з ситуаціями, коли потрібно знайти річ певного розміру та кольору або повернути товар, який не підійшов. Щоб почуватися впевнено під час покупок і швидко вирішувати можливі проблемні ситуації, студентам слід досконало знати Польську мову.

Знання мови дуже виручає і під час відвідування кав’ярень та закусочних, у яких молоді люди можуть перекусити в перервах між заняттями в університеті.

Наш проєкт вже довгий час проводить курси Польської мови для абітурієнтів, за допомогою яких молоді люди успішно складають іспити і стають студентами найкращих університетів, академій і технікумів у Речі Посполитій.

Міжнародний проєкт Polska Consult TM займається документальним супроводом процесу вступу, надає всі необхідні консультації, пов’язані з навчанням у Польщі, а також надає всебічну допомогу та підтримку абітурієнтам, які вступають до польських навчальних закладів.

Рухайся до успішного майбутнього разом із нами!