БлогМожливі складнощі студентів під час навчання в Польщі - Polska Consult TM

Щороку до Польщі приїжджає дедалі більша кількість студентів із різних країн. Молоді люди мріють отримати якісну європейську освіту та побудувати успішну кар’єру за обраною спеціальністю.

Навчання в польських вишах справді відкриває безліч перспектив і можливостей, проте важливо розуміти, що це аж ніяк не легкий процес і на шляху зустрічатимуться складнощі. Про труднощі студентського життя в Польщі та певні особливості організації побуту в країні ми розповімо в цій статті.

Викладання Польською мовою

Студенти, які приїхали з України, стикаються з проблемою мовного бар’єру, адже навчання у вишах проводиться Польською. Без знання мови неможливо вирішити питання, пов’язані з навчанням у Польщі, проживанням, купівлею продуктів і походом на прийом до лікаря.

Тому абітурієнтам, які планують навчатися в університетах, необхідно знати Польську на рівні В1-В2. Тобто потрібно розуміти мову, вміти висловлювати свої думки і грамотно писати Польською. Що вищий рівень знання мови, то легше сприймати навчальний матеріал, взаємодіяти зі студентами та викладачами, а в цьому можуть допомогти наші мовні курси.

Неправильний вибір спеціальності

У польських університетах представлений широкий вибір спеціальностей – від економічних (бухгалтер, фінансист) і до технічних (енергетика, електроніка).

Щоб не зіткнутися з проблемою зміни спеціальності вже під час навчання в Польщі, важливо ґрунтовно і ретельно обміркувати вибір професії. При цьому важливо враховувати свої знання, оцінювати свої таланти та можливості.

У цьому може допомогти профорієнтація, яка проводиться в 9-11 класах школи в рамках нашого освітнього проекту.

Високі вимоги в навчанні

Готуючись до вступної кампанії, важливо позбутися ілюзорних думок про те, що вчитися в Польщі легко. Навчальний процес важкий і насичений, але водночас дуже цікавий і захопливий.

Без здобуття знань і докладання зусиль – неможливо стати експертом у своїй галузі. Усвідомлення цього правила пояснює, чому в польських ВНЗ викладачі намагаються давати своїм студентам на лекціях багато інформації та готують на семінари багато практичних завдань різного рівня складності.

Крім того, студентам важливо приділяти достатньо часу самостійній роботі – готувати доповіді, виконувати лабораторні та дослідницькі роботи.

Проблеми з житлом

На жаль, через великий приплив студентів-іноземців не завжди ВНЗ можуть надати кімнату в гуртожитку. Можуть також з’явиться такі “житлові складнощі” як невідповідні умови в гуртожитку або неприязнь до сусіда по кімнаті. Вихід є – винаймати квартиру окремо, однак слід готуватися до суттєвих витрат на оренду житла.

З огляду на те, що проживання та навчання потребує певних фінансових витрат, за можливості слід подумати, як заробити гроші самостійно. Варіантів, де влаштуватися на роботу студенту в Польщі багато – кафе, магазини, кол-центри, готелі.

Особливості життя в Польщі

Перед поїздкою до Польщі вкрай важливо вивчити культуру Поляків і устрій їхнього побуту. За порушення законів, можливе стягнення штрафу та інші більш жорсткі заходи відповідальності.

У Польщі встановлені європейські стандарти життя, тому тут сортують сміття, не палять у громадських місцях і більш високі вимоги до водіїв на дорозі. Вивчення правил проживання в Польщі та дотримання всіх законів, чемне й тактовне спілкування з оточуючими значно полегшить процес адаптації до незнайомого середовища.

Щоб дізнатися більше про навчання в престижних університетах і технікумах Польської Республіки, звертайтеся до наших фахівців. Освітній проєкт Polska Consult TM не тільки організовує процес вступу до польських навчальних закладів, а й надає всю необхідну інформацію про те, як організувати своє життя та побут у Польщі.