БлогМожливі складнощі студентів під час навчання в Польщі - Polska Consult TM

Щороку до Польщі приїжджає дедалі більша кількість студентів із різних країн. Молоді люди мріють отримати якісну європейську освіту та побудувати успішну кар’єру за обраною спеціальністю.

Навчання в польських вишах справді відкриває безліч перспектив і можливостей, проте важливо розуміти, що це аж ніяк не легкий процес і на шляху зустрічатимуться складнощі.

Про труднощі студентського життя в Польщі та певні особливості організації побуту в країні ми розповімо в цій статті.

Викладання Польською мовою

Студенти, які приїхали з України, стикаються з проблемою мовного бар’єру, адже навчання у вишах проводиться Польською. Без знання мови неможливо вирішити питання, пов’язані з навчанням у Польщі, проживанням, купівлею продуктів і походом на прийом до лікаря.

Тому абітурієнтам, які планують навчатися в університетах, необхідно знати Польську на рівні В1-В2. Тобто потрібно розуміти мову, вміти висловлювати свої думки і грамотно писати Польською. Що вищий рівень знання мови, то легше сприймати навчальний матеріал, взаємодіяти зі студентами та викладачами, а в цьому можуть допомогти наші мовні курси.

Неправильний вибір спеціальності

У польських університетах представлений широкий вибір спеціальностей – від економічних (бухгалтер, фінансист) і до технічних (енергетика, електроніка).

Щоб не зіткнутися з проблемою зміни спеціальності вже під час навчання в Польщі, важливо ґрунтовно і ретельно обміркувати вибір професії. При цьому важливо враховувати свої знання, оцінювати свої таланти та можливості.

Важливо, щоб до моменту вступу майбутній студент та його батьки мали одну узгоджену думку щодо отримання освіти в Польщі та її кінцевих цілей. Якщо інтереси абітурієнта не будуть враховані, є ризик, що вже в процесі навчання на певну спеціальність, молода людина залишить університет.

Щоб не шкодувати про витрачений час і гроші, уникнути конфліктів у сім’ї, ми рекомендуємо провести профорієнтацію під час навчання у 9-11 класах школи в рамках нашого освітнього проекту.

Високі вимоги в навчанні

Готуючись до вступної кампанії, важливо позбутися ілюзорних думок про те, що вчитися в Польщі легко. Навчальний процес важкий і насичений, але водночас дуже цікавий і захопливий.

Без здобуття знань і докладання зусиль – неможливо стати експертом у своїй галузі. Усвідомлення цього правила пояснює, чому в польських ВНЗ викладачі намагаються давати своїм студентам на лекціях багато інформації та готують на семінари багато практичних завдань різного рівня складності.

Крім того, студентам важливо приділяти достатньо часу самостійній роботі – готувати доповіді, виконувати лабораторні та дослідницькі роботи.

Проблеми з житлом

На жаль, через великий приплив студентів-іноземців не завжди ВНЗ можуть надати кімнату в гуртожитку. Можуть також з’явиться такі “житлові складнощі” як невідповідні умови в гуртожитку або неприязнь до сусіда по кімнаті. Вихід є – винаймати квартиру окремо, однак слід готуватися до суттєвих витрат на оренду житла.

З огляду на те, що проживання та навчання потребує певних фінансових витрат, за можливості слід подумати, як заробити гроші самостійно. Варіантів, де влаштуватися на роботу студенту в Польщі багато – кафе, магазини, кол-центри, готелі.

Особливості життя в Польщі

Перед поїздкою до Польщі вкрай важливо вивчити культуру Поляків і устрій їхнього побуту. За порушення законів, можливе стягнення штрафу та інші більш жорсткі заходи відповідальності.

У Польщі встановлені європейські стандарти життя, тому тут сортують сміття, не палять у громадських місцях і більш високі вимоги до водіїв на дорозі. Вивчення правил проживання в Польщі та дотримання всіх законів, чемне й тактовне спілкування з оточуючими значно полегшить процес адаптації до незнайомого середовища.

Щоб дізнатися більше про навчання в престижних університетах і технікумах Польської Республіки, нюансах студентського життя, звертайтеся до наших фахівців.

Освітній проєкт Polska Consult TM не тільки організовує процес вступу до польських навчальних закладів, а й надає всю необхідну інформацію про те, як організувати своє життя та побут у Польщі.