БлогГуртожитки в Польщі факти, які можуть здивувати студентів-українців - Polska Consult TM

Коли вступ залишається позаду, студентам доводиться вирішити ще одне важливе завдання – знайти собі житло. Університети Польщі за заявою студента надають йому кімнату в гуртожитку, яка буде в його розпорядженні весь період навчання.

Студентські гуртожитки в Польщі значно відрізняються від тих, у яких живуть студенти в Україні. Вони відповідають затвердженим європейським стандартам, у них є всі необхідні меблі й вони обладнані побутовою технікою для зручності проживаючих.

Чим можуть здивувати звичайного українського студента гуртожитки в Польщі?

Житло комфорт-класу

Студенти можуть жити у дво-тримісних кімнатах, також у деяких гуртожитках є одномісні кімнати. У них зроблено якісний євроремонт, встановлено всі необхідні меблі та побутову техніку. У кімнатах стоять невеликі холодильники, під’єднано інтернет і встановлено Wi-Fi роутер.

Кімнати діляться на дві зони:

  • Робоча (столи, стільці, книжкові шафи);
  • Зона відпочинку (ліжко, тумбочки, шафи для одягу).

У разі, якщо студенту потрібно буде додатковий стілець, стіл або шафа, можна звернутися до завідувачки гуртожитку, і вона видасть усе необхідне.

Радіатори опалення можна регулювати, тому встановлювати температуру в приміщенні можна на розсуд студента університету. Опалення відключають тільки влітку.

На відміну від українських гуртожитків, у кімнату гуртожитку в Польщі студент може встановити стільки побутової техніки, скільки йому буде потрібно і за це додатково не потрібно платити. Тобто собі в кімнату можна поставити комп’ютер, електрочайник, мультиварку та іншу побутову техніку на свій розсуд.

Туалет і душова

Санвузол може бути розподілений як на дві кімнати, так і на чотири, це залежить від типу гуртожитку – коридорного або блочного. У душовій завжди є гаряча вода, а також є спеціальні тумбочки під косметичне приладдя. Також встановлено сушарку, за допомогою якої можна сушити не тільки рушники, а й білизну.

У душовій і туалеті або прибирає прибиральниця (коридорний тип гуртожитку), або студентам раз на місяць видають усю необхідну побутову хімію (блоковий тип) і вони проводять прибирання самостійно за графіком.

Зручності на кухні

Факт, що може здивувати не одного студента з України – на кухні в польських гуртожитках є вся побутова техніка, яку він звик використовувати вдома. Це не лише холодильник та електроплита, на якій можна розігріти та приготувати собі їжу, а й духовка, мікрохвильова піч та електрочайник.

Оскільки кухня знаходиться на кожному поверсі, на ній встановлені спеціальні шафки з ключами, в яких студенти можуть залишати свій посуд і кухонний інвентар. Невеликі кухні можуть бути розташовані і в блоці, це залежить від виду гуртожитку.

Великі пральні

Кожен студент у гуртожитку Польщі може скористатися пральнею і випрати, а також посушити свої речі на спеціальній електричній сушарці. У приміщенні знаходиться кілька пральних машинок останньої моделі, стан яких постійно перевіряють і за потреби роблять ремонт.

Студенти користуються пральнею за графіком за записом онлайн, проте якщо немає черги, достатньо взяти ключ у керівника гуртожитку.

Благоустрій

За благоустроєм гуртожитків у Польщі слідкують, роблять за потреби косметичний ремонт, замінюють зламані меблі та техніку. Тому тут не може бути таких ситуацій, як несправлена пральна машинка або поламана шафа. У кімнатах і самій будівлі облаштовано все так, щоб студенту було комфортно жити і вчитися.

Якщо щось зламано з вини студента, він має сплатити кауцію, яку сплачує при поселенні як заставу за проживання. Якщо в кімнаті все залишається цілим і неушкодженим, кауцію повертають мешканцеві наприкінці терміну його проживання.

Кімнати для проведення дозвілля

Складно собі уявити, щоб у гуртожитку в Україні був спортзал, проте для Польщі це звичайне явище. Для студентів він працює у зручний для них час. Зал для занять спортом оснащений необхідними тренажерами та спортінвентарем.

Також для зручності проживаючих виділено кімнату відпочинку з м’якими меблями, великим столом і настільними іграми.

Додаткові приміщення

Дивно, але в гуртожитках Польщі є спеціальні кімнати для зберігання велосипедів студентів. Річ у тім, що поляки дуже піклуються про навколишнє середовище і тому намагаються використовувати автомобілі якомога рідше, замінюючи їх велосипедами.

Саме тому для студентів у гуртожитках виділяють такі приміщення, щоб вони могли купити собі велосипед або взяти його в оренду і, не користуючись громадським транспортом, їздити на заняття в університет.

Роздільний збір сміття

На кухні та у дворі є спеціальні контейнери для роздільного збору сміття. Окремо є баки для макулатури, пластикових пляшок і харчових відходів. Це дуже зручно, а також екологічно.

У такий спосіб студентів привчають до необхідності сортування як одного зі способів, що допомагає дбати про довкілля

Важливо пам’ятати, що комфорт у студентських гуртожитках у Польщі багато в чому залежить від вартості проживання, освітній проєкт Polska Consult TM, своєю чергою, готовий надати всю необхідну допомогу в пошуку житла для студента і розв’язанні питань його поселення та облаштування.