БлогЯк зробити навчання в Польщі ефективним результативним - Polska Consult TM

Здобуття вищої освіти в польських університетах – мрія багатьох абітурієнтів. Європейський диплом, міжнародне стажування, чудові варіанти працевлаштування – лише частина тих перспектив, які отримують студенти Польщі.

Щоб процес навчання був простим і результативним, рекомендуємо використовувати такі поради.

Перерва під час навчання

Багато студентів вважають, що якщо будуть приділяти вивченню матеріалу максимум часу, вони зможуть освоювати більший обсяг інформації, але це не так. Дуже важливо під час роботи робити невелику перерву кожні 25 хвилин, змінюючи вид діяльності з інтелектуальної на фізичну.

Можна походити, послухати улюблену музику або перерватися на коротку бесіду з рідними. Позитивні емоції допоможуть посилити концентрацію уваги та покращити результативність роботи. Ця порада стане в пригоді першокурсникам у Польщі.

Організація робочого місця

Навіть проживаючи в невеликій кімнаті в гуртожитку, важливо створити собі хороші умови для навчання. Якщо це не вдається, студенту слід задуматися про зміну житла. На столі не має бути нічого зайвого, важливо підібрати правильне світло.

Під час занять студенту не варто вмикати телевізор або музику як задній фон. Також не варто готуватися до занять на ліжку, адже тоді ні про яку якість навчального процесу говорити не доводиться. Бажано, щоб ліжко знаходилося за спиною студента і думки про сон не відволікали його від навчального процесу.

Зміна обстановки

Якщо в гуртожитку не вдається займатися, можна затримуватися на деякий час в аудиторії в університеті. Вибиратися кудись із дому дуже корисно. Як місце для занять також можна використовувати бібліотеку.

Особливістю вищої освіти в Польщі є те, що держава дбає не тільки про високу якість навчання, а й про комфорт молодих людей. Тож бібліотеки обладнані не лише безкоштовним Wi-Fi, біля них є парки, сквери та кав’ярні, в яких можна смачно й недорого поїсти.

Вивчення, а не “зубріння”

Вивчити параграф – не означає його зрозуміти. Багаторазове читання не гарантує того, що закривши книжку, студент зможе відтворити все написане і відповісти на запитання викладача. Тому найвірніший спосіб роботи з інформацією – це тестування.

Для цього студенту Польщі можна використовувати запитання після параграфа в підручнику. Якщо відповісти на них не вдається, значить слід знову повернутися до підручника.

Контакт із викладачем

Важливо розуміти навчальний матеріал і вміти його після використовувати. Якщо тема чи її розділ не зрозумілий, слід звернутися по допомогу до викладача.

Оскільки в університетах та академіях Речі Посполитої здебільшого працюють професори, які приділяють багато часу практиці, їм завжди вдасться пояснити студенту матеріал у простій та доступній формі.

Захоплюючий процес

Навчання, або іншими словами здобуття вищої освіти, тим паче в престижних університетах, трудомісткий процес, однак це не означає, що його не можна зробити цікавим і захопливим.

Поряд з підручниками студенту слід працювати і з відеоматеріалами, графіками, дослідженнями та статистичними даними. Вельми корисні відеолекції, однак варто звертати увагу на рік їхньої публікації, щоб інформація не виявилася застарілою.

Важливо

Багаторічний досвід комунікації з престижними ВНЗ Польщі допоміг нам реалізувати мрії про європейську освіту сотень українських абітурієнтів. На правах Приймальної комісії представники міжнародного проекту Polska Consult TM організовують процес вступу абітурієнтів “від і до”, вирішуючи всілякі бюрократичні моменти легко і в короткі терміни.

Сміливо йди до своєї мети, а ми з радістю допоможемо в реалізації твоїх планів!