БлогЯк студенту - іноземцю отримати медичну страховку в Польщі - Polska Consult TM

На жаль, молодість не є запорукою відсутності хвороб, тому й у студентів можуть виникати проблеми зі здоров’ям. Як потрапити на прийом до лікаря, пройти медичні обстеження та купити ліки – усе це питання, які особливо турбують іноземців, що приїхали на навчання в іншу країну.

Як відомо, у Польщі для її громадян існує обов’язкове медичне страхування, яке покриває повністю всі витрати на медичні послуги. Як отримати страховку студенту-іноземцю, який приїхав на навчання до одного з польських університетів?

Які є види медичного страхування в Польщі

Щоб отримати безкоштовний доступ до лікування, реабілітації та отримати весь спектр медичних послуг у Польщі, необхідно мати страхування, яке може бути:

  1. Державним – через укладення договору з Національним фондом охорони здоров’я (NFZ). В свою чергу, залежно від того, яким чином сплачуються збори, страховка може бути:
  • обов’язковою – наприклад, за місцем роботи через податкові відрахування в Управління соціального страхування в Польщі (ZUS).
  • добровільною – за заявою з подальшим укладенням договору з NFZ.
  1. Приватним – шляхом укладення договору з приватними медичними фірмами.

Найчастіше студенти оформляють добровільну медичну страховку з вартістю 55-60 злотих на місяць, що є однією зі статей студентських витрат у Польщі. Від виду страхування комплекс медичних послуг не змінюється.

Чи всі студенти мають право на медичне страхування

Кожен зі студентів, які навчаються у ВНЗ Польщі, мають право на отримання медичної страховки. Статус університету не має значення – важливий сам факт навчання в університеті, а приватний він чи державний не важливо. Також не важлива форма навчання – денна, заочна або вечірня.

Єдиний момент, який варто врахувати – якщо студент знаходить роботу в Польщі, страхові внески може сплачувати його роботодавець. Однак для цього потрібно буде перереєструватися в ZUS.

Як студенту оформити страховий поліс

Для того щоб укласти з NFZ договір медичного страхування, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій.

  • Отримати довідку з університету або академії про навчання;
  • Зібрати пакет документів для отримання страховки, серед яких закордонний паспорт, студентський, заява, документи, що підтверджують проживання в Польщі (прописка, довідка з гуртожитку, договір про оренду житла);
  • Укласти на підставі перелічених вище документів договір про добровільне медичне страхування з NFZ;
  • Здати договір про страхування у своє відділення ZUS для реєстрації та отримати від них звіт ZUS ZZA;
  • Сплатити перший внесок за реквізитами, наданими в ZUS.
  • Надіслати фото квитанції про оплату та звіт ZUS ZZA на електронну пошту NFZ.

Перед поїздкою в адміністративні установи слід уточнити пакет документів для здачі, оскільки він може змінюватися. Щомісячна оплата внесків у ZUS здійснюється до 15 числа кожного місяця.

Якщо є Карта Поляка

Оформлення Карти Поляка дає її власникові багато можливостей, зокрема тих, що стосуються медичного обслуговування. Так, якщо у студента є Карта Поляка, договір про медичне страхування з Національним фондом охорони здоров’я може зареєструвати сам вищий навчальний заклад, у якому навчається студент.

Може бути варіант, що договір про медичне страхування укладає і реєструє в ZUS студент, однак і в першому, і в другому випадку оплату внесків здійснює ВНЗ.

Міжнародний проєкт Polska Consult TM надає повну інформацію про те, як абітурієнту вступити до престижних польських університетів і як студенту в Польщі отримати медичну страховку, зокрема з Картою Поляка.