БлогСтудентам повна інформація про громадський транспорт Польщі - Polska Consult TM

Першим завданням, яке стоїть перед студентом після прибуття до польського міста, є вивчення його транспортної мережі, а саме видів транспорту, зупинок, розкладу руху та правил проїзду.

Оскільки молодим людям необхідно швидко розібратися, як найкраще дістатися до гуртожитку (орендованої квартири), а також до місця навчання, ми підготували основну інформацію, яка допоможе в цьому.

Переваги міського транспорту в Польщі

Головним його плюсом є ефективність, про що ми вже писали раніше. Користуючись громадським транспортом, студенти польських університетів можуть бути впевненими, що прибудуть до пункту призначення в чітко встановлений час, оскільки рух відбувається за чітким графіком.

Уряд Речі Посполитої постійно вкладає великі суми грошей у модернізацію транспорту та підтримання його безперебійної роботи. Студенти зазначають, що в автобусах, поїздах і трамваях завжди чисто і комфортно, адже порядок – ще один безсумнівний плюс транспортної системи Польщі. Усі види транспорту оснащені кондиціонерами, тому в них комфортно пересуватися містом навіть у спекотну погоду.

Також важливою перевагою транспортної системи є те, що окремі категорії населення в Польщі можуть користуватися пільговим проїздом. Так, для студентів діє 50 % знижка на проїзд на всі види транспорту.

Види громадського транспорту

Залежно від міста студентам для пересування можна користуватися автобусом, тролейбусом, метро та потягом. Розглянемо кожен вид транспорту окремо.

Автобус

Цей вид транспорту дуже популярний серед студентів у Польщі, оскільки має щільне покриття міста і тому автобус може доставити пасажирів у найвіддаленіші райони. Автобуси здебільшого електричні, в них працюють електронні табло, на яких можна побачити інформацію про зупинки та час проїзду.

Громадський транспорт оснащений спеціальними кнопками, якими потрібно користуватися, якщо необхідно вийти на непередбаченій маршрутом зупинці. Це сигнал водієві, без якого він не зупиниться, тому студентам під час проїзду потрібно бути дуже уважними.

Метро

Метрополітен працює тільки в столиці Польщі – Варшаві. Одна його мережа з’єднує південну та північну частини міста, а інша – везе пасажирів із півночі на схід. Схема метро дуже проста, тому студентам у Варшаві досить легко в ній розібратися. Усю необхідну інформацію про роботу метро (зупинки, графік руху) можна знайти на кожній станції.

В інших містах Польщі працює “наземне” метро, яке являє собою мережу швидкісних поїздів або трамваїв.

Трамвай і швидкісний поїзд

Мережа міського транспорту має дуже зручну розв’язку, тому ним зручно і легко користуватися. Трамваї та швидкісні поїзди вважаються найефективнішим видом транспорту завдяки руху окремими рейками, адже так вони оминають затори, не збільшуючи час у дорозі.

Вагони в трамваї та поїздах можуть бути розділеними та суцільними. Вони дуже комфортні, тому під час проїзду студенти можуть читати конспекти або виконувати інші завдання.

Важливо!

Опинившись у будь-якому польському місті, необхідно одразу навчитися орієнтуватися в системі його міського транспорту. На щастя, влада Польщі потурбувалася про те, щоб уся необхідна інформація про кожну зупинку, розклад руху та вартість проїзду висвічувалася на спеціальних електронних табло на станціях метро та вокзалів.

Однак для її вивчення потрібно добре володіти Польською мовою. Пройти курси Польської мови під керівництвом досвідчених висококваліфікованих викладачів ви зможете на базі Польської Громади у зручний для вас час за спеціально підготовленою методикою.

Сподіваємося, що зазначена вище інформація стане в пригоді як абітурієнтам, так і студентам у Польщі. Ми зі свого боку готові надати повну інформацію щодо вступу до ВНЗ – академій та університетів Речі Посполитої.

Фахівці проекту займаються організацією вступної кампанії та беруть на себе проходження всіх необхідних бюрократичних процедур. Вступ з Polska Consult TM – це завжди правильне рішення, яке веде до 100 % успіху!