БлогЯк студенту знайти працю в Польщі - Polska Consult TM

Студентське життя – це не тільки лекції та семінари. Це період, коли молоді люди можуть реалізувати свій потенціал і не тільки в стінах ВНЗ.

Виїхавши з рідної домівки і ставши більш самостійними, наші студенти в Польщі намагаються знайти роботу, щоб самим заробити на кишенькові витрати і навіть оплату проживання та харчування.

Для них це не тільки можливість стати більш фінансово незалежними, а й шанс швидше освоїти розмовну Польську мову і обзавестися новими знайомствами.

Як у Польщі влаштуватися на роботу

Законодавство Речі Посполитої дозволяє студентам працювати, але тільки у вільний від занять час.

При влаштуванні на роботу роботодавець може вимагати візу, Карту Поляка або Карту Побиту. Ці документи потрібні для того, щоб підтвердити, що працівник легально перебуває в країні.

Статус студента в Польщі звільняє від необхідності оформляти дозвіл на роботу. Про це, а також про процедурні зміни при оформленні на роботу українських студентів.

Щоб підтвердити навчання в університеті при працевлаштуванні потрібно надати студентський квиток або договір з ВНЗ. Заочники на відміну від студентів денного відділення мають оформити дозвіл на роботу.

Можливе й оформлення робочого запрошення, яке видається, якщо роботодавець хоче взяти на роботу студента.

Як оформити договірні відносини

Щоб захистити свої права, студент має вимагати укладення договору. Угода може бути оформлена у вигляді договорів:

  • доручення;
  • надання послуг;
  • підряду;
  • трудового договору.

Останній варіант вигідніший, оскільки дає студенту право на відпустку, лікарняний і можливі доплати. Укладаючи інші види договору, важливо, щоб студент як виконавець послуг уважно вивчив свої права та обов’язки, особливо ті, що стосуються строку та розміру оплати.

Договір доручення не оподатковується податками і страховими виплатами доти, доки учню не виповниться 26 років. Тому укладаючи таку угоду, можна розраховувати на збільшення оплати за послуги.

Де студенту шукати роботу

Знайти вакансії в Польщі молодим людям нескладно. Так, слід скласти резюме і надіслати його в компанії, які можуть запропонувати посади, що підходять для студентів, і запросити на співбесіду.

Бажану вакансію можна знайти:

  • на спеціальних інтернет-майданчиках;
  • у холах університетів;
  • у друкованих виданнях;
  • в агентствах із найму.

Також не зайвим буде розпитати про підробіток у знайомих і друзів, особливо в тих, хто працює в кафе, ресторанах або менеджерами з продажу.

Дуже добре оплачуються посади адміністраторів у спортклубах, салонах краси та медцентрах, однак для працевлаштування важливо дуже добре знати Польську мову.

Допомогти в її вивченні можуть викладачі школи Польської мови та культури імені Анни Крижановської на базі Польської Громади.

Команда професіоналів освітнього проєкту Polska Consult TM допоможе не тільки здобути престижну освіту, а й у найкоротші терміни вивчити Польську мову, використовуючи найкращі авторські методики та якісні навчальні матеріали.