Вступ до технікумів та ліцеїв Польщі у відповідях - Polska Consult TM

Вступ до технікумів та ліцеїв Польщі. Питання, відповіді, нюанси.

Polska Сonsulting гарантує 100%, зручний та простий вступ до польських ліцеїв та технікумів!

Реєструйтесь! Подавайте документи! Приїжджайте на навчання!

Хто може вступити до польського ліцею чи технікуму?

Якщо ви закінчуєте 8-9-ий класи школи, отримаєте свідоцтво про базову загальну середню освіту, маєте навички володіння Польською мовою  на рівні А2 (пройшовши курс Польскої мови) і вам ще немає 18 років, – ви можете приєднатися до перспективної студентської програми Polska Сonsulting та вступити до польського ліцею або технікуму.

Докладніше можна прочитати на сторінці про вступ до польських технікумів та ліцеїв.

Де можна вивчити Польську мову?

Якщо ви не володієте Польською мовою на цьому рівні, це зовсім не страшно – ми вам допоможемо!

Пройшовши курси з вивчення Польської мови при Польській Громаді в школі Польської мови та культури з отриманням свідоцтва про закінчення курсу на необхідному рівні, ви отримаєте методичну літературу, чудову правильну вимову та масу приємних бонусів!

Коли можна подавати заяву на вступ?

Polska Сonsulting приймає заяву разом із пакетом вступних документів у всіх бажаючих з 1 вересня до 1 серпня. Навчання стартує з 1 вересня.

Рекомендуємо подавати заяву заздалегідь, щоб мати можливість більшого вибору спеціальностей, навчальних закладів та місця проживання у гуртожитку.

Які документи слід підготувати?

Попередній пакет документів включає:

 • свідоцтво про народження абітурієнта (копія);
 • паспорти батьків, включаючи всі основні сторінки (копія);
 • кольорові фотографії 3,5х4,5 (8 штук відповідно до правил оформлення візи до Польщі).

Якщо у ваші плани входить вступ до польського технікуму або ліцею, заздалегідь подавайте заяву разом із попереднім (первинним) пакетом документом. Всі інші документи, необхідні для вступу, ви зможете збирати та готувати протягом останнього навчального року у школі.

До повного пакета документів входять:

 • українські паспорти батьків (копії всіх основних сторінок);
 • згода батьків на перебування дитини в іншій державі (Польщі), засвідчена нотаріально;
 • закордонний паспорт дитини (копія першої сторінки);
 • закордонний паспорт одного з батьків (копія першої сторінки);
 • свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти (оригінал);
 • додаток до свідоцтва (оригінал);
 • довідку про піклування;
 • свідоцтво про народження абітурієнта (копія);
 • кольорові фотографії 3,5 х4, 5 (8 штук).

Зверніть увагу! Абітурієнт віком від 14 до 18 років, який вступає до польського технікуму або ліцею, обов’язково повинен мати піклувальника. Ця особа має бути громадянином Польщі та постійно проживати на території цієї держави. Якщо необхідно, Polska Consulting надасть піклувальника, який проживає на території Польщі.

Необхідно також врахувати, що окремі освітні польські установи висувають до абітурієнтів додаткові вимоги. Як правило, це відбір на конкурсній основі, співбесіда для визначення навичок володіння Польською мовою, додаткові довідки та документи.

Polska Consulting надасть повну консультацію щодо кожного навчального закладу та пояснить усі правила вступу до польських технікумів та ліцеїв.

Як подати документи?

Ви можете подати всі необхідні документи в офісі Polska Consulting. Визначтеся з датою вашого прибуття до нас і повідомте нашого консультанта за одним із контактних телефонів.

Після прибуття в наш офіс ми запропонуємо укласти договір про вашу участь у студентській програмі, після чого ви вносите передплату за компенсацію наданих послуг.

Якщо вам зручно, ви можете подати документи віддалено. Так, ви заощадите час на пересування містом. Для цього зареєструйтесь на нашому порталі та завантажте скани ваших документів.

Заявку про вступ можна подати також в електронній формі.

Як зараховують абітурієнтів до польських ліцеїв та технікумів?

Polska Consulting приймає пакет документів та розпочинає процес зарахування абітурієнта до обраного ним польського навчального закладу. У деяких випадках можуть бути внесені такі вимоги:

 • проходження додаткової співбесіди, екзаменаційна перевірка, тестування (складання додаткових іспитів відбувається онлайн за допомогою skype або інших програм);
 • перевірка навичок володіння польською мовою;
 • подання документів для зарахування до технікуму або ліцею Польщі особисто учнем або його батьками;
 • обов’язкове проходження адаптаційної програми з вивчення польської мови.

Приїзд до Польщі та початок навчання у технікумі чи ліцеї

Абітурієнти разом із батьками приїздять до Польщі напередодні початку нового навчального року. В обов’язковому порядку учня має супроводжувати один із батьків.

Polska Сonsulting бере на себе всі питання щодо організації вашого прибуття в іншу державу. До вас буде приставлений супроводжуючий, що представляє проєкт – Навчайся з Polska Сonsult TM .

Після прибуття до Польщі батьків та абітурієнтів заселятимуть до гуртожитку, після чого проводиться програма адаптації, відповідно до якої здійснюється:

 • відкриття рахунку у банку (за необхідності);
 • оформлення проїзного квитка для пересування міським транспортом;
 • знайомство з піклувальником, наставником;
 • екскурсії місцевістю;
 • консультації з питань, пов’язаних із правилами перебування на території Польщі;
 • організована поїздка до пунктів валютного обміну та супермаркетів тощо.

Після уточнення всіх питань куратор проєкту Polska Сonsulting перебуватиме на постійному зв’язку з батьками абітурієнта, забезпечуючи їх інформаційною підтримкою з питань організації навчального процесу в навчальному закладі.