БлогВартість навчання в польських вишах для українців на житло, харчування та транспорт - Polska Consult TM

Усі батьки, безсумнівно, прагнуть зробити все для того, щоб у їхніх дітей було прекрасне майбутнє. При цьому величезну увагу вони приділяють якісній вищій освіті, яка допоможе дитині знайти своє покликання в дорослому житті та гідно заробляти.

Що робити для досягнення успіху

Усі ми знайомі з висловлюванням про те, що праця облагороджує людину. Ця фраза в нашому випадку є особливо доречною. Для іноземного студента дуже важливо знайти роботу якомога швидше після прибуття до країни. Тільки так він зможе швидко пристосуватися до життя у Польщі і почуватиметься впевнено.

Боятися не варто, адже в молодому віці до всіх змін можна звикнути дуже легко. Упевненість у своїх силах, що з’явиться, та отримані навички обов’язково допоможуть протягом подальшого життя.

Студентам польських ВНЗ, які приїхали з інших країн, не варто переживати з приводу поєднання роботи та навчання. Більшість університетів пропонує графік навчання, за якого можна влаштуватися на роботу. Головне – не лінуватися й ефективно використовувати час на навчання. Навчитися цього можна тільки на практиці, помиляючись і пробуючи заново. У цьому разі можна буде зробити перші кроки у своїй кар’єрі вже під час навчання у вищому навчальному закладі.

Як батькам обрати ВНЗ для своєї дитини

Процесу вибору університету завжди приділяється величезна увага. Сучасні батьки все частіше звертають увагу на європейські університети та академії, зокрема на ті, що розташовані в Польщі.

Здобути якісну вищу освіту в одному з них можна за помірну вартість. При цьому після закінчення навчання випускник отримає європейський диплом. Молоді фахівці з таким документом зможуть отримати роботу в найпрестижніших компаніях Європи. Далі розглянемо, що ж входить у вартість навчання в Польщі для українців.

Оплата за навчання

Це – головна і найбільша стаття витрат. Проте вартість навчання в польських ВНЗ досить лояльна. Вона майже не відрізняється від тієї, яку пропонують вищі навчальні заклади України.

Середня вартість року навчання в університетах Польщі за ректорською квотою Приймальної комісії становить 900 – 1800 євро. Предмети можна вивчати польською та англійською мовами. Перший варіант обійдеться студентам і його батькам набагато дешевше, водночас якість освіти буде такою ж високою. Саме тому дуже важливо попередньо пройти курси Польської мови, щоб приїхати до Польщі та впевнено починати процес навчання в університеті.

Скільки коштує житло, харчування, транспорт і розваги

Вартість житла залежить від того, живе студент у гуртожитку чи знімає квартиру. Університети за ректорською квотою забезпечують українців житлом, надаючи комфортні кімнати в студентських гуртожитках з усіма необхідними умовами.

За бажання студент може жити окремо й орендувати квартиру. Головне, щоб вона була не далеко від ВНЗ і не було багато витрат на громадський транспорт. У трамваях, метро і на автобусі студенти їздять за спеціальним проїзним, який оформляється за невеликі гроші.

Вартість основних продуктів у Польщі майже не відрізняється від українських цін, тому витрати на харчування порівняно невеликі. Що стосується оплати розваг, на це питання однозначно відповісти не можна, оскільки у всіх людей різні потреби і звички.

Також варто зазначити, що кожне місто Польщі пропонує різні способи проведення дозвілля: від проведення часу в торгово-розважальних комплексах до відвідування наукових центрів та інтерактивних музеїв.

Підіб’ємо підсумки

Підрахувавши основні статті витрат студентів, слід зазначити, що вартість навчання українців у Польщі становить від 2500 євро на рік. Вона є цілком прийнятною, якщо врахувати, що студент здобуває освіту за кордоном у престижному європейському ВНЗ.

Також варто зазначити, що європейський диплом дає змогу випускникам швидко знайти високооплачувану роботу і, отже, молодим людям вдається швидко окупити витрачені кошти на навчання.

Важливо відзначити, що міжнародний освітній проєкт Polska Consult TM співпрацює тільки з найкращими університетами Польщі, випускники яких швидко влаштовуються в престижні компанії та підприємства, отримуючи гідну зарплату й успішно будуючи свою кар’єру.