БлогЯк живуть і навчаються українські студенти в Польщі - Polska Consult TM

Сьогодні Польща – країна з величезним потенціалом, що стрімко розвивається. За останні роки полякам вдалося досягти неймовірних результатів у багатьох сферах, зокрема й в освіті.

Щоб отримати європейський диплом, абітурієнти з багатьох країн Центральної та Східної Європи, США та Канади приїжджають вступати до польських університетів та академій.

Окрім очевидних переваг у здобутті європейської вищої освіти та побудові кар’єри як у своїй країні, так і за її межами, молодих людей приваблюють і умови життя в Польщі. Як живуть студенти в одній із найкращих країн ЄС?

Доступні ціни

У польських супермаркетах багате розмаїття сезонних та екзотичних овочів і фруктів, бо поляки, як і українці, дбають про своє здоров’я.

Ціни практично однакові, зокрема на м’ясну і кисломолочну продукцію. Також у Польщі багато закусочних, кав’ярень і вуличних кіосків зі знаменитим польським стрітфудом. Студенти дуже люблять запіканки зі всілякими начинками, осципек і кебаб.

У кафе можна взяти на обід гарячі супи і смачні польські ковбаски. Переваги польської кухні в тому, що вона дуже ситна, різноманітна і бюджетна.

Також студенти в Польщі відзначають, що одяг у польських магазинах можна купити дешевше, ніж в інших країнах Європи, як і побутову хімію. Причина проста – висока конкуренція серед виробників, через що споживачі тільки виграють.

Розвинений громадський транспорт

Автобуси, трамваї, поїзди їздять строго за графіком. Транспорт і зупинки утримуються в ідеальній чистоті. Також можна завантажити спеціальний додаток, у якому буде показано маршрут до пункту призначення і його тривалість.

Вартість проїзду доступна для звичайного студента, при оформленні студентського квитка діють знижки, зокрема на оплату проїзду на залізничному транспорті.

Безпека

Приїхавши до Польщі, студенти з України зазначають, що незалежно від того, велике це місто чи невелика провінція, вечорами можна спокійно гуляти, не побоюючись наткнутися на хуліганів або бездомних.

Домогтися цього вдалося багато в чому тому, що поляки – цивілізований європейський народ, який шанує закони і піклується про особисту безпеку.

Вибір житла

Студенти мають можливість оселитися в гуртожитку, оплата за проживання в якому нижча, ніж ціна оренди квартири. Учням забезпечують комфортні умови – від набору меблів до інтернету та Wi-Fi.

За бажання студенти можуть винаймати житло, на сайтах нерухомості великий вибір нерухомості для оренди – від маленьких кавалерок до просторих двох і трикімнатних квартир.

Спілкування

Поляки – дуже привітний і дружній народ, вони завжди позитивні і намагаються допомогти приїжджим. Головне з повагою ставитися до їхніх традицій і культури, тоді проблем з комунікацією не буде.

Єдина проблема, з якою стикаються студенти, це те, що поляки досить швидко розмовляють. Тому без хорошого знання Польської мови у приїжджих можуть виникати складнощі.

Оскільки вивчення мови є одним із визначальних під час вступу до польських ВНЗ, на базі Польської Громади проводяться курси вивчення Польської мови з використанням сучасних методик.

Графік навчання та режим повністю узгоджується з учнями, тому навіть перебуваючи в Польщі, можна без проблем закінчити курси дистанційно, отримавши всі необхідні знання.

Абітурієнтам на замітку

Саме навчання в Польщі – це унікальний шанс здобути найкращу європейську освіту та побудувати успішну кар’єру як у своїй країні, так і за кордоном.

Бажаючи змінити своє життя і досягти успіху, головне вибрати правильну дорогу. Міжнародний освітній проєкт Polska Consult TM гарантовано допомагає у вступі до престижних університетів та академій Речі Посполитої.