БлогЯк обрати житло - Polska Consult TM

Якщо ви вирішили здобути вищу освіту в польському ВНЗ, не виключено, що вам доведеться винаймати житло, оскільки не завжди учням вдається отримати кімнату в гуртожитку.

Про те, де проживають студенти, які є варіанти поселення. 

Де шукати оголошення?

Інтернет-ресурсів для пошуку багато, тому важливо вибирати ті, які постійно оновлюються. Найпопулярніші інтернет-ресурси та сайти у сфері нерухомості це “ОLX”, “OTODOM”, “GRATKA”.

На сайтах потрібно шукати розділ “нерухомість” і підрозділ “оренда житла”. Найчастіше оголошення дублюються, тому потрібно вибирати той ресурс, яким зручно користуватися. Для того щоб заощадити час, слід скористатися фільтрами – кількість кімнат, площа, ціна оренди, район, поверх, з меблями чи без.

На зазначених сервісах представлені варіанти і від агенцій, і від приватних осіб. Перший варіант буде дорожчим, оскільки ріелтори беруть плату за пошук житла в Польщі в розмірі місячної орендної плати.

Які критерії вибору житла?

Перше, це розмір квартири. Останнім часом дедалі більшої популярності набирають кавалерки, однокімнатні квартири-студії від 14 кв.м. За бажання невелику площу студент може ефективно використовувати.

Друге, вид договору. Крім стандартного договору оренди, добре знайомого українцям, існують такі види угод, як оказіональний та інституційний.

  • В оказіональному необхідно вказати адресу, куди орендар зможе переїхати в разі, якщо господар нерухомості прийме рішення його виселити. Він підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.
  • Інституційний договір укладають фізособи-підприємці, і здача житла в оренду – це їхній прибуток, з якого вони платять державі податки. Відповідно орендна плата за такого виду договору буде вищою. Тому найкраще студенту вибирати класичний варіант угоди.

Третє, ціна. Вартість оренди квартири в Польщі залежить від її стану, кількості кімнат і розташування, одним словом від того що винаймає студент у Польщі.

У вартість житла входить орендна плата та комунальні платежі (чинж). Іноді за домовленістю квартиронаймачі самостійно оплачують рахунки за газ, світло та воду.

Четверте – це розмір кауції. Це застава, сума, яка має бути передана орендодавцю. Вона може дорівнювати орендній платі за один або кілька місяців. Кауція – це перестраховка для орендодавця на випадок, якщо, наприклад, мешканці пошкодили побутові прилади або меблі. Нерідко сторони домовляються, що кауція йде в оплату останнього місяця проживання.

На що звернути увагу під час укладення договору?

До договору в обов’язковому порядку додається опис того, що знаходиться у квартирі. Тому студенту важливо перевірити, чи правильно вказані кількість меблів і побутової техніки, а також їхній стан. Інакше можливі додаткові витрати при розірванні договору.

Важливо звернути увагу на право орендаря достроково розірвати договір. Найчастіше господарі квартир перестраховуються і вказують у договорі, що в разі, якщо квартиронаймач хоче виїхати з квартири до закінчення терміну оренди, він зобов’язаний сплатити всю суму орендної плати. Тому важливо передбачити, що про розірвання договору студент може повідомити господаря квартири за місяць.

Важливо оформити передачу кауції. Найкраще попросити від орендодавця розписку або вказати в самому договорі, що під час його укладення було передано заставу і вказати її суму.

Вибір квартира чи кімната в гуртожитку в Польщі має зробити сам студент. Зі свого боку фахівці проєкту Polska Consult TM готові надати консультаційну допомогу у виборі житла, а також у всіх питаннях, що стосуються вступу до Польщі.

Обрати польський університет…. 

Подати заявку на вступ….