БлогВитрати студентів у Польщі на проживання, харчування - Polska Consult TM

Вступ до університетів Польщі відкриває неймовірні перспективи перед молодими людьми, але водночас життя в іншій країні – початок самостійного життя, сповненого серйозних випробувань. Саме тому багатьох студентів та їхніх батьків цікавить, скільки коштує проживання в Польщі.

У статті ви знайдете корисну інформацію про “побутові” витрати студентів польських університетів, які не включають оплату за навчання.

Оплата за проживання

Найдешевшим є проживання в гуртожитку, однак, на жаль, не всі університети можуть забезпечити студентів житлом. Якщо удача посміхнулася, то за невеликі гроші студент отримує кімнату в гуртожитку, в якій є все необхідне для навчання і для життя.

Єдиний нюанс – ділити житло доведеться з кількома мешканцями, а санвузол, пральня і кухня розраховані на використання тих, хто проживає в одному блоці або на одному поверсі.

У разі якщо такі умови не підходять або немає місць у гуртожитку, студент може знімати квартиру. Витрати на оренду в такому разі будуть у кілька разів вищими, проте в наявності буде окрема кухня, ванна, туалет і пральна машинка. Для економії витрат у квартирі може оселитися кілька людей, і орендну плату можна буде ділити на кількість проживаючих.

Витрати на харчування

Для того, щоб приготувати собі їжу, студенти можуть здійснювати покупки в супермаркетах і невеликих магазинах. Знижки, спеціальні пропозиції та дисконтні картки допомагають за доступною ціною купувати собі необхідні продукти.

Оскільки студенти мають дуже насичене і динамічне життя, нерідко їм доводиться витрачати гроші на перекуси в кафе. Бюджетний варіант – обід в університетській їдальні, вуличний стрітфуд і ресторани швидкого харчування.

Плата за проїзд

Студентам доводиться багато і часто переміщатися містом, використовуючи метро, автобуси, трамваї та інші види громадського транспорту.

Лекції та семінари часто проходять у різних корпусах університету, а для того, щоб готуватися до іспитів, молоді люди часто відвідують бібліотеки та наукові центри. Тому транспортні витрати у студентів досить істотні. Зекономити допомагає проїзний квиток і знижки на громадський транспорт для студентів.

Інші витрати

Що стосується інших витрат студентів, то найбільш істотними з них є:

  • оплата послуг мобільного зв’язку;
  • купівля книг і канцелярського приладдя;
  • медичні послуги;
  • послуги перукаря;
  • купівля одягу, косметичних засобів і предметів побуту.

Неважливо, в якому місті Польщі навчається студент, у кожному з них багато місць для проведення дозвілля. Походи в кінотеатри, музеї, розважальні заклади та парки атракціонів також є значними витратами. Також, оскільки поляки – нація, що ретельно слідкує за своїм здоров’ям, практично на кожному кроці розташований фітнес-центр чи спортивна зала, тому за бажання можна записатися на будь-яку спортивну секцію.

На щастя, у Польщі в молодих людей завжди є можливість влаштуватися на хорошу роботу і покрити всі свої витрати. Заробітна плата нерідко дає змогу, зокрема, частково оплачувати навчання в польському ВНЗ. Роботодавці охоче приймають іноземних студентів, оскільки за їхнє оформлення не потрібно платити податки.

Ми дуже сподіваємося, що зібрана інформація допоможе вам визначитися, яка сума грошових коштів знадобиться студенту для навчання та життя в Польщі. Зі свого боку, фахівці освітнього проекту Polska Consult TM готові надати всі необхідні консультації для вирішення можливих побутових питань.

Щасти вам у починаннях!