БлогЯк швидко влаштуватися на роботу після навчання в польському виші - Polska Consult TM

Питання, яке хвилює всіх студентів старших курсів університету, – як після отримання диплома якнайшвидше почати будувати кар’єру. На жаль, нерідко молоді люди під час навчання роблять помилки, які заважають потрапити на бажану посаду. Знаючи, як їх уникнути, можна без проблем втілити в життя свою мрію про роботу за обраною спеціальністю. Про це ми й розповімо в нашій статті.

Чи потрібно працювати студентам-іноземцям

Перш за все, розглянемо, які камені спотикання існують для студентів, які бажають знайти хорошу роботу. Також ми з’ясуємо існуючі вимоги ринку праці в Європі.

Відразу зазначимо, що найчастіше основна помилка – це небажання батьків дозволяти своїй дитині працювати під час навчання у ВНЗ. Заборона влаштовуватися на роботу негативно впливає не тільки на матеріальне становище студента. У Польщі робота під час навчання – абсолютно нормальне явище, тому молодим людям з інших країн бажано знайти собі підробіток одразу після приїзду.

Ректорат польських університетів підтримує прагнення своїх студентів до праці, тому навчальний процес організовано так, щоб вони мали можливість заробляти гроші. Звісно, частина молодих людей лінуються підробляти – вони воліють гуляти містом, розважатися і ділитися фото в соціальних мережах. Це заважає їм швидко адаптуватися в чужій країні та заводити корисні знайомства.

Поєднуючи роботу і навчання, можна почуватися набагато впевненіше, отримати певну матеріальну незалежність і, за бажання, знімати квартиру. Усі студенти, які працюють, це підтверджують.

Важливо розуміти, що будь-який роботодавець звертає увагу на досвід роботи претендента на ту чи іншу посаду. Перевагу зазвичай отримує той претендент, який уже має якісь практичні навички. У Європі не рідкість, коли студент самостійно оплачує свої витрати, платить за своє навчання і відмовляється від матеріальної допомоги батьків. Тут престижно починати доросле життя саме так.

У чому полягає допомога університету

Студентам ВНЗ у Польщі надається різноманітна допомога в отриманні реального досвіду роботи:

  • вони можуть подати резюме в Бюро кар’єр при вищому навчальному закладі. У цьому документі потрібно описати, які обов’язки ви хотіли б виконувати. Далі знадобиться періодично заходити до цього кабінету, виявляючи свою зацікавленість, і дізнаватися, чи підібрали бажану роботу. Таким чином можна отримати практику від університету (оплачувану чи ні). Не варто відмовлятися від неоплачуваної практики, оскільки після її успішного проходження студента можуть запросити на роботу з гнучким графіком і гарною зарплатою;
  • можна взяти участь у Програмі міжнародного обміну. Для цього знадобиться показати хороші результати з мовного іспиту при університеті. Після цього з’явиться можливість вирушити в іншу країну на умовах Програми;
  • також популярним у польських студентів влаштовуватися на роботу в період канікул. Раніше ми давали рекомендації, де шукати роботу студенту, які інтернет-ресурси можна використовувати і як оформляти трудові відносини. Молоді люди можуть працювати як у Польщі, так і в країнах ЄС.

Як бачите, якщо студент проявляє активність і не сидить, склавши руки, він цілком може знайти хорошу роботу зі зручним графіком. Особливо легко це зробити, вступивши на навчання до ВНЗ з великою кількістю роботодавців-партнерів.

Міжнародний освітній проєкт Polska Consult TM радо йде на зустріч своїм учням і допомагає їм з вибором першого місця роботи!