БлогСкладнощі з підбором житла студентами в Польщі - Polska Consult TM

Приймаючи рішення про здобуття вищої освіти в Польщі, майбутніх студентів турбує питання вибору місця проживання на час навчання. Насправді під час підбору житла можуть виникати певні складнощі, оскільки не всі вищі навчальні заклади забезпечують своїх студентів кімнатами в гуртожитку.

Це пов’язано зі зростаючою популярністю польських ВНЗ серед студентів-іноземців – забезпечити всіх житлом не завжди вдається можливим. Крім того – якщо державні університети найчастіше мають свої гуртожитки, приватні ВНЗ розселяють своїх студентів у гуртожитках від інших вищих навчальних закладів.

Серед можливих складнощів слід виокремити й те, що деяким молодим людям можуть не підійти умови проживання в гуртожитку, не всі мають готовність до самостійного та незалежного життя… Про всі можливі проблеми студентів, пов’язані з житлом у Польщі, детальніше в нашій статті.

Не підходять умови життя в гуртожитку

Варто визнати, що не всім підходить життя в гуртожитку, в якому доводиться користуватися спільним санвузлом і кухнею. Студентський гуртожиток не назвеш тихим і спокійним місцем, що для деяких студентів, які звикли до приватності, дійсно стає певною складністю.

Що робити в такому разі? Вихід очевидний – шукати квартиру в Польщі. З недорогих варіантів – однокімнатні квартири та кавалерки (кухні-студії розміром близько 20 кв.м.). Можна також орендувати дво-, трикімнатну квартиру для проживання з іншими студентами. Про вартість оренди нерухомості Польщі ми писали тут.

Складно жити в гуртожитку далеко від дому

Навчання у ВНЗ – це важливий і серйозний крок у житті кожної молодої людини, особливо, якщо доводиться їхати з рідного міста. Так чи інакше вчорашнім школярам доводиться звикати до нових реалій – студентського життя, в якому доводиться самому розв’язувати побутові проблеми, обслуговувати себе, готувати їжу і прибирати.

Психологічні труднощі адаптації до життя в Польщі чекають на кожного іноземного студента. Коли настають хвилини відчаю, важливо взяти себе в руки й усвідомити справжню мету навчання в Польщі – здобути європейську освіту та побудувати успішну кар’єру в ЄС. Невід’ємна частина шляху до своєї мрії – прийняття необхідності почати самостійне життя далеко від рідного дому та батьків.

Не подобається конкретний гуртожиток

Умови проживання в кожному гуртожитку різні. Їхні корпуси можуть знаходитися в різних кінцях міста і не завжди біля університету. Кімнати в гуртожитках також відрізняються – ВНЗ може запропонувати для поселення дво- і тримісні кімнати, трапляються й одномісні кімнати. Санвузол і ванна кімната можуть бути як на дві кімнати, так і на блок. Умови проживання залежать від року побудови гуртожитку і давності проведення косметичного/капітального ремонту.

У зв’язку з цим може виникнути ситуація, коли студент захоче поселитися в інший гуртожиток. У такому разі необхідно звернутися з письмовою заявою до адміністрації польського університету. Цю складність цілком можна розв’язати, головне, щоб в іншому гуртожитку, який більше підходить за запитами студента, були місця.

Також актуальним вирішенням цієї проблеми є винаймання квартири. Оренда житла в Польщі – одна зі значущих витрат студентів. Саме тому нерідко молоді люди після приїзду в країну одразу ж намагаються знайти роботу, щоб мати змогу оплачувати всі витрати. Зокрема й покривати вартість навчання у ВНЗ.

Не подобається сусід по кімнаті

Ставши студентом престижного ВНЗ у Польщі, можна розраховувати на отримання кімнати в гуртожитку. У них забезпечені комфортні умови для проживання іноземців, є всі необхідні меблі та техніка. Адміністрація намагається поселяти своїх студентів, які навчаються або на одному курсі, факультеті, або приїхали з однієї країни.

Що робити, якщо не подобається сусід по кімнаті? У такому разі студент може написати заяву про отримання іншої кімнати в гуртожитку, зазвичай рішення з таких питань комендант ухвалює швидко і йде назустріч студентам, які проживають. Можна попросити поселити в кімнаті з одногрупником або однокурсницею, які навчаються на тій самій спеціальності і з якими вдалося швидко знайти спільну мову.

Багаторічний досвід роботи нашого освітнього проєкту показав, що немає нерозв’язних завдань, головне бажання і вихід обов’язково знайдеться. Зі свого боку Polska Consult TM надає всю необхідну консультаційну допомогу та підтримку нашим студентам, зокрема щодо вибору місця проживання.