БлогСкільки для студента коштує та де проживати у Польщі

Цей матеріал допоможе майбутньому студенту вирішити проблеми із проживанням під час навчання. Ми розповімо про оренду, її вартість та деякі особливості життя для іноземців у Польщі.

Розвинена польська економіка робить місцеву вищу освіту привабливою та конкурентоспроможною. На сьогодні – це країна з високим рівнем освіти та викладання в Європі. До того ж, для студентів з України вона досить близька та зрозуміла. Географічна близькість та давні культурні зв’язки роблять Польщу вибором номер один для українських абітурієнтів. Здобувши польську освіту, вчорашній студент відкриває для себе весь трудовий ринок Європи, де він затребуваний як фахівець.

Отже, ви зробили перший крок до успіху – стали студентом. Тут у багатьох у голові виникне питання: де проживати під час навчання? Тут ви дізнаєтеся про вартість польського житла, варіанти оренди та особливості довгострокового перебування іноземців у Польщі.

Види житла для студентів

Як і скрізь у світі, студенти в Польщі можуть проживати в гуртожитках при університетах або на орендованих квартирах. Нижче зазначаються плюси та мінуси наявних варіантів студентського житла.

Студентські гуртожитки у Польщі

Гуртожитки. Є два види гуртожитків для студентів: державні та приватні. Найчастіше вони однакові за умовами проживання. У них студенти мешкають у комфортабельних кімнатах, розрахованих від одного до чотирьох мешканців.

Студенту не треба замислюватися про покупку меблів – мінімальний набір із ліжка, книжкової полиці, шафи, столу та стільця вже є. Також у кімнаті обов’язково буде підключення до інтернету або Wi-Fi роутера, що спростить використання інтернету для кількох людей одночасно.

На поверсі обов’язково буде кухня для приготування їжі. Якщо говорити про туалет і душ, то, залежно від типу планування гуртожитку, вони можуть бути як загальними для всього поверху, так і окремими для кожної кімнати. У будівлі гуртожитку буде і пральня, де студент може випрати свої одяг та постіль.

Наймана квартира для студента

Наймана квартира. Іноді місць у гуртожитках може бути недостатньо, і тоді варто задуматися про те, щоб винайняти квартиру. Найчастіше таке житло студенти винаймають не поодинці, а по кілька людей разом. Тож нудно вам точно не буде.

Як не дивно, але житло в Польщі часто дешевше, ніж в Україні. Будьте готові до того, що доведеться сплачувати як квартплату за оренду, так і комунальні послуги.

Скільки коштує оренда?

Тут є проста формула: що більше місто – то дорожчі ціни. Це справедливо як для квартир, так і для гуртожитків. Залежно від кількості мешканців у кімнаті, проживання в гуртожитку при університеті коштуватиме від 90 до 200 євро.

Вартість квартири завжди трохи дорожча:

  • оренда квартири – студії становить від 340 до 510 євро;
  • оренда однокімнатної квартири з роздільною кухнею складає від 530 до 850 євро.

Також ціни сильно залежать від району міста, віддаленості від ВНЗ, кількості кімнат, метражу і року побудови. Що ближче квартира до центру і що менше в ній живе людей, то дорожче вона вийде для студента.

На вартість оренди також впливають умови проживання – наявність усієї необхідної побутової техніки та меблів, інтернету та кабельного телебачення.

Крім плати за житло, студент зобов’язаний одноразово внести кауцію, як заставу і страховку для відшкодування різної шкоди, яку може бути завдано приміщенню, техніці та меблям у орендованому житлі. Зазвичай кауція дорівнює щомісячному платежу за оренду житла.

Якщо під час оренди квартири майно залишилося в попередньому стані, за домовленістю застава може бути зарахована як плата за проживання.

Сподіваємося, що отримана інформація допоможе вчорашнім школярам та їхнім батькам вирішити ключове питання з пошуком житла в Польщі. Комфортне проживання під час навчання вкрай важливе для студента, і “Polska Consulting” чудово це розуміє.

Плюси підбору житла під час вступу до квотових університетів Польщі з Polska Consult TM

Ми впевнені, що допоможемо підібрати повністю,  вам варіант, житла що влаштовує: всі позитивні сторони будуть враховані, а ціна вас приємно здивує.

Проєкт Polska Consultіng вже більше 10 років разом із Приймальною комісією Польських університетів допомагає нашим абітурієнтам у рішенні питання, пов’язаного з організацією місць у будинках студента університетів.

Наші діти вступають до рейтингових державних університетів, часто з умови унікальні й чудові. Ми підготуємо весь необхідний пакет документів і надамо допомогу в заселенні.

Для квотових університетів фахівці проекту Polska Consult TM максимально нададуть допомогу у випадку виникнення будь-яких проблем з пошуком житла й поселенням у гуртожитки або з орендним договором.

 

Все про навчання в Польщі….

Подати заявку на вступ….