БлогСкільки для студента коштує та де проживати у Польщі

Цей матеріал допоможе майбутньому студенту вирішити проблеми із проживанням під час навчання. Ми розповімо про оренду, її вартість та деякі особливості життя для іноземців у Польщі.

Розвинена польська економіка робить місцеву вищу освіту привабливою та конкурентоспроможною. На сьогодні – це країна з високим рівнем освіти та викладання в Європі. До того ж, для студентів з України вона досить близька та зрозуміла. Географічна близькість та давні культурні зв’язки роблять Польщу вибором номер один для українських абітурієнтів. Здобувши польську освіту, вчорашній студент відкриває для себе весь трудовий ринок Європи, де він затребуваний як фахівець.

Отже, ви зробили перший крок до успіху – стали студентом. Тут у багатьох у голові виникне питання: де проживати під час навчання? Тут ви дізнаєтеся про вартість польського житла, варіанти оренди та особливості довгострокового перебування іноземців у Польщі.

Види житла для студентів

Як і скрізь у світі, студенти в Польщі можуть проживати в гуртожитках при університетах або на орендованих квартирах. Нижче зазначаються плюси та мінуси наявних варіантів студентського житла.

Студентські гуртожитки у Польщі

Гуртожитки. Є два види гуртожитків для студентів: державні та приватні. Найчастіше вони однакові за умовами проживання. У них студенти мешкають у комфортабельних кімнатах, розрахованих від одного до чотирьох мешканців. Студенту не треба замислюватися про покупку меблів – мінімальний набір із ліжка, книжкової полиці, шафи, столу та стільця вже є. Також у кімнаті обов’язково буде підключення до інтернету або Wi-Fi роутера, що спростить використання інтернету для кількох людей одночасно.

На поверсі обов’язково буде кухня для приготування їжі. Якщо говорити про туалет і душ, то, залежно від типу планування гуртожитку, вони можуть бути як загальними для всього поверху, так і окремими для кожної кімнати. У будівлі гуртожитку буде і пральня, де студент може випрати свої одяг та постіль.

Наймана квартира для студента

Наймана квартира. Іноді місць у гуртожитках може бути недостатньо, і тоді варто задуматися про те, щоб винайняти квартиру. Найчастіше таке житло студенти винаймають не поодинці, а по кілька людей разом. Тож нудно вам точно не буде. Як не дивно, але житло в Польщі часто дешевше, ніж в Україні. Будьте готові до того, що доведеться сплачувати як квартплату за оренду, так і комунальні послуги.

Скільки коштує оренда?

Тут є проста формула: чим крупніше місто – тим дорожчі ціни. Це справедливо як для квартир, так і для гуртожитків. Залежно від кількості мешканців кімнати, гуртожиток потягне від 300 до 800 злотих. Вартість квартири завжди трохи дорожча: від 400 до 900 злотих з особи. Також ціни сильно залежать від району міста, віддаленості від ВНЗ, кількості кімнат, метражу та року побудови. Чим ближче квартира до центру і чим менше в ній живе людей, тим дорожчою вона вийде для студента.

Плюси підбору житла під час вступу до квотових університетів Польщі з Polska Consult TM

Для квотових університетів фахівці проекту “Polska Consultіng” максимально нададуть допомогу у випадку виникнення будь-яких проблем з пошуком житла й поселенням у гуртожитки або з орендним договором.

Ми впевнені, що допоможемо підібрати повністю,  вам варіант, житла що влаштовує: всі позитивні сторони будуть враховані, а ціна вас приємно здивує.

“Polska Consultіng” от уже більше 10 років разом із Приймальною комісією Польських університетів допомагає нашим абітурієнтам у рішенні питання, пов’язаного з організацією місць у будинках студента університетів.

Наші діти надходять у рейтингові державні університети, часто з умови унікальні й чудові.

Ми підготуємо весь необхідний пакет документів і надамо допомогу в заселенні.

 

 

Все про навчання в Польщі….

Подати заявку на вступ….