БлогПольща очима студента з іншої країни - Polska Consult TM

Приїхавши в будь-яке польське місто, студент з України буде вражений тим, як старовинні традиції, затишок і спокій поєднуються разом із сучасним ритмом міського життя.

Польща – це не лише найбільший європейський освітній центр, у якому розташовані престижні університети з багаторічною історією та сучасні наукові центри. Це дивовижна країна, в якій є все – неймовірної краси природа, історичні та культурні пам’ятки, церкви та величезні хмарочоси.

Початок шляху – вокзал

Саме з цього місця починається знайомство молодих людей із Польщею. Від вокзалів до центру міста студенти можуть дістатися комфортним громадським транспортом – автобусами, тролейбусами, трамваями та метро, що ходять за суворим графіком.

За бажання і в разі, якщо речей дуже багато – приїжджий завжди може викликати недороге таксі.

Прибувши, приміром, до Кракова, не потрібно витрачати гроші на проїзд, адже до центру міста лише 15 хвилин пішки і можна одразу потрапити на Ринкову площу міста – головну міську визначну пам’ятку.

Важливе правило – студентам не варто обмінювати валюту в обмінних касах аеропортів і вокзалів, тому що в них використовується невигідний курс. Якщо дуже потрібні гроші, найкраще обміняти невелику суму, а велику – обміняти в центрі міста.

Навчальні та освітні центри

Наукові центри не виглядають як старі будівлі з тоннами запилених книг, що дуже тішить студентів польських ВНЗ. Це сучасні бібліотеки, багатофункціональні центри досліджень, а також футуристичні парки, в яких можна самостійно досліджувати закони фізики.

Так, до прикладу, серед студентів, що навчаються в університетах дуже популярний неймовірної краси сад, який розташований на даху бібліотеки Варшавського університету. Молоді люди можуть, сидячи на комфортній лавочці, користуватися безкоштовним інтернетом. Сад має дуже незвичний вигляд, але саме тут хотілося подихати свіжим повітрям після кількох годин читання книжок і написання конспектів.

Музей Миколи Коперника, який знаходиться в тому числі у Варшаві – це одне з найулюбленіших місць для розваг студентів Польщі. З найцікавіших атракціонів – стрільба з повітряної гармати, гра на лазерній арфі та переміщення предметів силою умислу.

Дозвілля студентів польського університету

У польських містах є багато ресторанів, кав’ярень та інших різних розваг. Приїхавши до Польщі, студенти можуть вирушити на будь-яку міську площу і вдосталь насолодитися смаком смачної кави, польських закусок і випічки.

У Польщі дуже багато різноманітних музеїв, кінотеатрів, історичних і культурних пам’яток. Такі міста як Краків, Варшава, Гданськ і Вроцлав, вражають своєю величною архітектурою і пишністю. Замки, палаци, церкви та садиби – це не лише можливість насолодитися рукотворною красою, а й спосіб вивчити культуру великого польського народу.

Для тих студентів, які люблять природу, обов’язково варто відвідати набережні та міські “зелені” зони. Завдяки тому, що місцева влада і городяни дбають про навколишнє середовище, у скверах і парках завжди дуже затишно, збудовано дитячі майданчики, акуратно і дуже чисто.

Спілкування з поляками

Польща славиться своєю мовою. Багато слів студентам з України та інших країн Східної Європи можуть здатися знайомими, проте можуть мати зовсім інше значення.

До прикладу:

Слово польською мовою Транскрипція  Переклад
Puzon  [пузон] тромбон
Zakaz [заказ]  заборона
Uroda  [урода] краса
Czaszka  [чашка] череп
Sklep [склеп] магазин
Owoce [овоце] овочі

 

 

Саме тому маючи мрію стати студентом у Польщі, бажано завчасно пройти курси Польської в Школі Польської мови Анни Крижанівської.

Польська мова буде корисною не тільки для здобуття освіти, стажування за кордоном і роботи. Річ у тім, що багато поляків живуть в інших країнах Європи та Заходу.

Так, великі польськомовні громади живуть в Україні, США, в Канаді, Великій Британії, Німеччині, Австралії, Бразилії та Аргентині, підтримують одне одного, проводять спільні заходи та роблять спільні бізнес-проєкти. Тож подорожуючи світом, завжди можна використовувати Польську мову для професійного та особистісного розвитку.

Випускникам до уваги!

Міжнародний освітній центр Polska Consult TM багато років допомагає абітурієнтам з України вступити до найкращих польських університетів та академій. Це сотні історій успіху, коли випускники зі шкіл змогли здобути чудову європейську освіту та побудувати грандіозну кар’єру як за кордоном, так і повернувшись до рідних міст.

Сміливіше! Твій шанс чекає на тебе!