БлогСкладнощі навчання українців у Польщі - Polska Consult TM

За роки роботи проєкту були випадки, коли наші студенти стикалися з деякими труднощами під час навчання в польських університетах. Проте поспішаємо вас заспокоїти – щоразу вдавалося знаходити успішне рішення.

Так, часто студенти стикалися з тим, що освітній процес у Польщі вельми складний до адаптації. Велика кількість занять, практичних завдань, значна частина самостійної роботи над навчальним матеріалом. Давайте розберемо, у чому складність навчання в Польщі та як із цим впоратися.

Суть проблеми

Вступаючи до польського вишу слід бути готовими до того, що попереду чекає цікавий, але складний освітній процес. Студентам потрібно ходити на лекції та семінари, вести конспекти, складати заліки та іспити. Без цього не вдасться отримати знання, які потрібні для опанування професії.

Щоб звикнути до досить активного студентського життя в Польщі, бажано дотримуватися порад для першокурсників університетів. Коли кожен предмет потребує уваги та вивчення, складно дотримуватися термінів дедлайнів і вчасно все здавати, не вигоряючи емоційно.

Уваги та участі потребує підготовка до складання іспитів. Її слід починати якомога раніше, приділяючи вивченню певної теми щотижня. Якщо щось незрозуміло і потребує додаткових роз’яснень, до послуг студентів – бібліотеки при польських вишах, інтернет-ресурси та університетські чати.

Це теж потребує часу, на щастя, викладачі польських ВНЗ часто йдуть назустріч студентам і надають необхідну допомогу, дають консультації та пояснення.

Вирішення проблеми

Студентам можна запропонувати кілька варіантів дії в ситуації, коли мрії та реальність про навчання в Польщі не збігаються.

Варіант № 1

Перешкоди та складні завдання роблять характер сильнішим, тому перед тим як відступити – важливо все обміркувати. Головне розуміти кінцеву мету здобуття вищої освіти в Польщі та песпективи, які вона відкриває. Навчання в польському ВНЗ для тих молодих людей, які хочуть будувати кар’єру в Європі, досягати успіхів і високих результатів.

Світ – матеріальний і для того, щоб мати все необхідне, потрібно мати джерело доходу. Коли після завершення навчання в польському університеті або в академії на руках європейський диплом – реалізовувати свої професійні амбіції набагато легше.

І не важливо – повертатиметься молодий спеціаліст до себе в Україну чи шукатиме роботу в Польщі, у нього вже є необхідні професійні знання та навички, які допоможуть у побудові успішної кар’єри.

Варіант № 2

Якщо все ж таки студент дійде висновку, що не в силах продовжувати навчання в університеті Польщі, фахівці нашого проєкту допоможуть йому перейти в будь-який інший український ВНЗ.

Оскільки рівень викладання в польських вищих навчальних закладах дуже високий, проблем із переведенням на систему освіти України немає, найчастіше студентам навіть не потрібно складати академічну різницю.

Висновок

Оплата за навчання – це плата за інформацію, яку дає викладач ВНЗ. Тому студент зацікавлений у тому, щоб отримати якісний і актуальний матеріал, а процес навчання зробити ефективним. Саме це допоможе йому швидше адаптуватися в дорослому житті, розвиватися в професійному рівні та забезпечити собі гідний рівень життя.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе внести ясність у те, які проблеми в навчанні в Польщі можуть очікувати на студентів і як із ними впоратися. Зі свого боку, міжнародний освітній проєкт Polska Consult TM готові допомогти нашим студентам в адаптації до життя та навчання в Польщі, головне бажання – отримати якісну європейську освіту.