БлогСкладнощі у виборі спеціальності під час навчання в польських університетах - Polska Consult TM

Уже у восьмому – дев’ятому класі (8 – 9) школи учням вкрай важливо обміркувати, в якому виді діяльності вони хотіли б проявити свої таланти і здібності. Для того щоб визначитися зі своєю майбутньою професією, важливо правильно позначити сферу своїх інтересів, свої можливості та вміння.

Важливо розуміти, що вибір спеціальності – відповідальний процес. Неправильне рішення може стати причиною деяких складнощів і під час здобуття вищої освіти в польському університеті або академії.

Підготовка до вступу до ВНЗ Польщі

Одним із важливих етапів вступної кампанії є вибір польського вищого навчального закладу та факультету, на якому б хотів навчатися абітурієнт. Якщо потрібна допомога в проведенні профорієнтації, наші фахівці завжди готові допомогти в цьому.

У рамках нашого проєкту Приймальна комісія проводить консультації, на яких абітурієнти отримують повну інформацію про особливості навчання в Польщі. Вони можуть дізнатися про те, які факультети є в польських вишах, які професії найактуальніші та найбільш високооплачувані на ринку праці в Європі. Також надається інформація про можливість безкоштовного навчання в Польщі.

Основна мета бесід з випускниками шкіл полягає в тому, щоб пояснити хлопцям і дівчатам, що важливо обирати ту професію, яка подобається, а не ту, яку обрали батьки, порадили друзі або яка відповідає модним тенденціям.

Якщо не підходить спеціальність

Познайомившись тісніше з тією чи іншою професією, вивчивши теоретичні та практичні матеріали, студент може дійти висновку, що помилково обрав спеціальність, яка йому не підходить. Однак така здавалося безвихідна ситуація насправді відкриває нові можливості під час навчання в Польщі.

Прості, але вірні дії

В університетах Польщі досить поширена практика, коли студенти переводяться з одного факультету на інший. Тож якщо прийшло усвідомлення того, що молода людина не зможе працювати за обраною нею професією, найкраще ще в першому семестрі перейти на інший факультет.

Єдине слід бути готовим до того, що потрібно буде здати академічну різницю – відвідати ті предмети, яких не було під час попереднього навчання. Це не складно – головне дотримуватися порад, які допоможуть зробити навчання ефективним.

Важливо врахувати

Ухвалюючи рішення варто вчитися в Польщі чи ні, важливо усвідомлювати, які перспективи для молодих людей дає європейський диплом. Випускник престижного ВНЗ або технікуму може як побудувати запаморочливу кар’єру в європейських країнах, так і в Україні.

Фахівці міжнародного освітнього проєкту Polska Consult TM готові надати всю необхідну інформацію про вступну кампанію до Польщі, зокрема допомогти вибрати спеціальність, місто і ВНЗ для вступу. Головне – зробити правильний вибір!