БлогОсобливості звикання українських студентів у Польщі - Polska Consult TM

Багато хлопців та дівчат з України, бажаючи здобути якісну вищу освіту, вступають до польських ВНЗ. Цей вибір відкриває перед ними безліч перспектив, зокрема працевлаштування або ведення бізнесу в Європі.

Приїхавши до Польщі, багато студентів відзначають схожість українського і польського менталітетів, що допомагає в скороченні періоду адаптації до країни. Однак є деякі особливості, до яких студентам з України складно звикнути.

Інший устрій побуту

Польща – одна з розвинених європейських країн, що дотримується високих стандартів життя. З часом у суспільстві було запроваджено звички, до яких вельми складно звикнути українцям.

Сортування сміття

Уже починаючи з 90-х років у Польщі було ухвалено закони, спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в країні. Це стосувалося і встановлення норм про сортування та захоронення відходів. Надалі урядом було погоджено проєкт, який не тільки розв’язував проблему накопичення відходів, а й передбачав отримання доходів від переробки вторсировини.

Поляки суворо виконують правила щодо сортування сміття по контейнерах, які є біля кожного будинку, а також у кожному студентському гуртожитку. Тому студентам з України доводиться звикати до окремого складування паперу, пластику та скла.

Відсутність покупок у неділю

Великі супермаркети в Польщі не працюють у неділю, що для українців дуже незвично, тому що саме на вихідні в Україні в торгових центрах найбільше скупчення людей.

Тому студентам доводиться знаходити час протягом тижня, щоб поповнити продуктові запаси і купити все необхідне. Водночас невеликі торгові точки можуть працювати, в яких є поштові відділення або які розташовані на залізничних вокзалах і в аеропорту.

Високі штрафи

Якщо студент не заплатив за проїзд у громадському транспорті або порушив правила паління в громадських місцях, він має бути готовим до того, що йому випишуть чималий адміністративний штраф у Польщі, який буде обов’язково стягнуто.

Судова і виконавча система Польщі працює таким чином, що від покарання ніхто уникнути не може. Приміром, якщо молода людина влаштувалася на роботу, сповіщення про необхідність сплати може прийти її роботодавцю.

Як правильно організувати своє життя в Польщі

Жити в цивілізованій європейській країні – це означає жити в комфортних умовах із необхідними гарантіями безпеки. Тому дотримання деяких правил не ускладнює проживання в країні, а скоріше дисциплінує і привчає до їх неухильного дотримання. Процес адаптації відбувається набагато простіше, щойно українці усвідомлюють це.

Покупки в будні дні

Найкращий вихід для студентів з України – це вибрати недорогий супермаркет недалеко від університету або гуртожитку. Для економії грошей можна оформити дисконтну картку і завантажити спеціальний застосунок, оскільки витрати на продукти досить вагомі.

У неділю можна відвідати закусочну або недороге кафе, щоб скуштувати страви національної польської кухні. Приємне проведення часу значно спрощує процес адаптації до життя в незнайомій країні та допомагає заводити нових знайомих.

Дотримання встановлених правил

Принцип, що незнання законів не звільняє від покарання особливо актуальний у Польщі. Тому молодим людям з України перед тим, як користуватися громадським транспортом чи іншими послугами, слід ознайомитися з польським законодавством і дотримуватися його. Це одна з причин необхідності вивчення Польської мови перед приїздом до Польщі.

Отримати повну консультацію про те, як правильно організувати свій побут у Польщі, ви можете у фахівців нашого освітнього проекту. Polska Consult TM сприяє абітурієнтам у вступі до найкращих польських університетів та академій, а також надає інформаційну допомогу в адаптації до життя в Польщі.