БлогВступна кампанія у польських вищих учбових закладах - Polska Consult TM

Польща давно асоціюється з доступною та якісною європейською освітою. Саме тому абітурієнтів з Європи, зокрема з України, цікавлять строки проведення вступної кампанії в польських вишах, а також особливості її проведення.

Дорожня карта для вступників

Отже, у державних університетах Польщі, які підтвердили свою престижність та авторитет у сфері освіти, вступна кампанія розпочинається з початку травня. Зазвичай прийом документів триває до середини липня – кінця серпня.

Вступна кампанія включає такі етапи:

  • Профорієнтація та вибір спеціальності;
  • Підбір університету в Польщі;
  • Аналіз вимог обраного ВНЗ;
  • Вибір форми навчання;
  • Вивчення Польської мови;
  • Підготовка та подання пакету документів для вступу;
  • Вступні іспити (співбесіда);
  • Отримання свідоцтва про зарахування студента до ВНЗ;
  • Оформлення студентської візи.

Після того як на руках будуть необхідні документи, слід організувати пошук житла і виїзд до Польщі.

Що потрібно знати перед вступною кампанією в Польщі

Рішення про вступ до польських університетів, слід прийняти, виходячи з наступних переваг польської системи вищої освіти.

Державна підтримка освіти

Органи влади зацікавлені у збільшенні кількості грамотних фахівців, тому урядом фінансуються програми, спрямовані на збільшення кількості навчальних закладів і розвиток системи освіти.

Також проводяться важливі реформи щодо забезпечення високої якості навчання.

Професійний педсклад

Викладачі зацікавлені в тому, щоб студенти отримували реальні знання, тому ні про яку корупцію у ВНЗ не може бути й мови.

Варто зазначити, що майже всі викладачі мають практику у своїй сфері діяльності. Вони на постійній основі відвідують різноманітні конференції та семінари, а також підвищують свою кваліфікацію у сфері освіти.

Потужна матеріально-технічна база

Під нею мається на увазі обладнання в лабораторіях, наявність на території кампуса бібліотек і наукових центрів.

Оскільки у сферу освіти інвестуються великі кошти і матеріально-технічна база регулярно оновлюється, студенти можуть брати участь у різних наукових дослідженнях.

Доступна цінова політика

Що стосується розміру оплати за вищу освіту, то вона не велика – від 900 і до 3000 євро на рік за більшістю спеціальностей. Плата за навчання може бути знижена, якщо студент надішле прохання на ім’я ректора. У деяких випадках відсоток зниження може досягати 70 %.

Адміністрація ВНЗ може надавати фінансову допомогу учням, роблячи одноразові та щомісячні виплати. Маючи Карту Поляка, студент може розраховувати на безкоштовну освіту, а також на отримання стипендії.

Комфортна система навчання

Студенти польських ВНЗ навчаються за Болонською системою, а значить лекції та практичні заняття в аудиторіях займають тільки частину навчального процесу. Решту часу вони зобов’язані вивчати матеріал самостійно, для чого при кожному університеті є свій книжковий фонд, наукові та дослідницькі центри.

Абітурієнтам на замітку

Якщо вас перед ухваленням рішення про вступ до Польщі зупиняють бюрократичні моменти, поспішаємо вас порадувати.  Приймальна комісія на базі Польської Громади багато років надає допомогу абітурієнтам у вступі. Це стосується і підготовки до складання іспиту з Польської мови, і прийому документів для зарахування, і вручення свідоцтва про вступ.

Також майбутнім студентам надаються всі необхідні консультації та всебічна підтримка, що стосується вибору житла, організації виїзду та оформлення студентської візи.