БлогЯкі документи потрібно підготувати абітурієнтам під час вступу до Польщі - PolskaConsult TM

Абітурієнти з України все частіше вважають за краще здобувати вищу освіту за кордоном, про що свідчать їх позитивні відгуки. Найбільш вигідним і перспективним варіантом є навчання в Польщі.  Дуже важливо почати підготовку документів для подачі в польський ВНЗ завчасно. Важливо зазначити, що не всі документи, які потрібні для вступу до університету України, потрібні для вступу до вищих навчальних закладів Польщі.

У цій статті ми розповімо, які документи потрібні для зарахування до польського вишу, а також вкажемо, що не потрібно готувати для вступу до Польщі.

Які потрібні документи для вступу до Польщі?

Збір і підготовка пакета документів для вступу – це дуже відповідальний і трудомісткий процес. Важливо зазначити, що помилка, допущена на будь-якому з етапів, може коштувати відмови в зарахуванні. Саме тому ми рекомендуємо абітурієнтам звертатися по допомогу до фахівців у сфері навчання за кордоном.

Приймальна комісія престижних польських університетів на базі Польської Громади багато років займається повним супроводом абітурієнтів у процесі вступу до ВНЗ Польщі з етапу збору та підготовки документації до організації вступного іспиту для зарахування до університету.

Якщо випускник школи не може визначитися з майбутньою професією, спеціалісти проекту в ході профорієнтації допоможуть обрати професійні напрями діятельності, яка найбільше підходить за здібностями підлітка.

Перелік документів для вступу до ВНЗ

 • Свідоцтво (сертифікат), що підтверджує знання Польської мови на рівні B1-B2;
 • Копії українського та закордонного паспортів;
 • Атестат зрілості або попередній диплом разом із додатками;
 • Поліс медичного страхування, що діє на всій території Європи;
 • Анкета та заява від абітурієнта на навчання;
 • Довідка з банку про те, що на рахунку є необхідна сума грошей;
 • Медична довідка;
 • Фотографії.

Звичайно, якщо обрано платну форму навчання, необхідно надати квитанцію про оплату навчання. Слід памятати, що при наданні Карти Поляка (якщо вона отримана), студент має право на безкоштовне навчання у Польщі. 

Важливо звернути увагу, що більшість ВНЗ у Польщі вимагають Свідоцтво (Сертифікат) знання Польської мови. Тому дуже важливо пройти спеціалізовані мовні курси, за допомогою яких можна отримати високий рівень знань.

Які документи можуть запросити додатково?

Деякі ВНЗ висувають до абітурієнтів додаткові вимоги (зокрема, при виборі конкретних спеціальностей), тому перед вступом дуже важливо уточнити, які довідки потрібно подати додатково.

Серед можливих варіантів додаткових вимог можуть бути такі:

 • тест на виявлення творчих здібностей;
 • співбесіда;
 • іспит із профільних предметів;
 • мотиваційний лист;
 • рекомендаційний лист;
 • резюме.

У деяких університетах, якщо абітурієнт хоче вступити на медичний факультет, від нього можуть вимагати складання іспитів з біології, хімії та фізики. Складання іспиту відбувається Польською мовою.

Що не потрібно при зарахуванні до польського ВНЗ?

Як відомо, для того, щоб вступити до університету в Україні необхідні результати НМТ/ЗНО. Усі чудово чули про те, наскільки важко скласти національний мультитест на високий бал і вступити до престижного ВНЗ в Україні. Чудовою новиною для тих, хто боїться не набрати потрібний «пороговий» бал є те, що зарахування до Польщі відбувається без урахування НМТ/ЗНО.

Замість результатів незалежного тестування, Приймальна комісія бере до уваги середній бал атестата та результати співбесіди (вступного іспиту з Польської мови).

Щоб стати студентом у Польщі, необхідно мати за підсумками співбесіди або ж за результатами вступного іспиту на звання Польської мови.

У разі вступу через Приймальну комісію студент вступає до університету за ректорською квотою, складаючи іспит з Польської мови. Відповідно результати НМТ не потрібні. Також для того, щоб вступити до закладів вищої освіти у Польщі, не потрібен військовий квиток. Загалом польські університети дуже радо налаштовані до іноземців, які мріють про здобуття вищої освіти в Польщі.

Слід зазначити, що вступ до польського вишу не вимагає особливого пакета документів, головне дотримуватися правил їхнього оформлення та термінів подачі.

Зі свого боку, міжнародний проєкт Polska Consult TM завдяки своєму досвіду та знанням забезпечує оперативний та ефективний процес вступу до польських університетів, що, звісно ж, заощадить ваш час і ресурс.