БлогСистема вищої освіти в Польщі тонкощі - Polska Consult TM

Перед тим, як обрати університет за кордоном, важливо дізнатися всі нюанси системи навчання в обраній країні. Польська вища освіта відрізняється і від української, і входить до складу європейської. У чому її особливості?

Скільки триває навчальний рік

В університетах Польщі навчаються два семестри. Зимовий триває з жовтня по лютий і закінчується сесією. Після кількох тижнів канікул у березні починається літній семестр, у червні призначають іспити. Виправити незадовільні оцінки можна під час “поправкової” сесії, яка триває до двох тижнів.

Під час навчання студенти мають змогу вирушити за обміном на навчання до іншого європейського університету або до академії. Також можливе стажування у великих міжнародних компаніях в ЄС.

Як проходять заняття

Учні ВНЗ звикли до постійного переміщення. Для них норма прийти на семінар о 10 ранку в один корпус, а потім вирушити слухати лекцію в інший. Адміністрація вищого навчального закладу намагається зробити все, щоб умови навчання студентів були комфортні, тому в них достатньо часу не тільки дістатися до аудиторії в іншій будівлі, а й пообідати.

Розклад може змінюватися, проте до нього є доступ через інтернет у кожного учня. Так, увійшовши до свого акаунта, можна переглянути план занять на кожен день, а також можна дізнатися контакти викладача та одногрупників.

В електронній системі доступні до перегляду оцінки, а також предмети на вибір. Так, кожен студент з обраної дисципліни може записатися на цікаві йому заняття онлайн, головне встигнути, поки є вільні місця.

Які нюанси оцінювання

Протягом навчального року студент повинен намагатися накопичити якомога більше балів, оскільки від цього залежить підсумкова оцінка за сесію. Тому важливо бути активним на практичних заняттях і за можливості не пропускати їх.

На семінарі або за здачу реферату можна отримати як 5, так і 3,5 бала. Важливий момент – на лекціях можна отримати тільки 50 % матеріалу.

Тому щоб успішно скласти сесію, велике значення має вивчення літератури самостійно. У розпорядженні студента всі необхідні для цього ресурси – це і бібліотеки, і науково-дослідні центри, і джерела в мережі інтернет.

Які документи видають студенту

Студентський квиток діє лише до 26 років і слугує як посвідченням особи, так і документом, що дає право на деякі привілеї. Це і пільги для проїзду на громадському транспорті (50 %), і на харчування в кафе. Також за знижками можливе відвідування закладів культури, спорту та кіно, головне уточнити, діють вони для студентів чи ні.

В учнів польських університетів залікова книжка в електронному вигляді, тоді як в Україні вона ще ведеться в паперовому вигляді. Вона заповнюється онлайн і учні, увійшовши у свій акаунт, можуть дізнатися екзаменаційні оцінки.

Європейська освіта та успішна побудова кар’єри за кордоном – реальні, головне сміливо йти до наміченої мети. Усю необхідну інформацію з приводу вступу до університетів Речі Посполитої ви зможете отримати в Приймальній комісії при Польській Громаді.

Вступайте разом з нами і міжнародний проєкт Polska Consult TM допоможе вам розпочати успішне навчання в Польщі!