БлогСвітові рейтинги про навчання в ВНЗ Польщі - Polska Consult TM

Вкладені в освіту кошти, зусилля і час – вельми велике інвестування. Щоб інвестиції виявилися рентабельними, важливо ретельно підходити до вибору навчального закладу.

Один з інструментів, який часто використовують під час вступу – це рейтинги університетів. Вважається, що списки найкращих ВНЗ – це показник престижності освіти і найкращий орієнтир для абітурієнтів. Чи так це і яке місце в них займає Польща?

Як складаються рейтинги?

Рейтингові агентства щороку визначають п’ять-десять факторів, за допомогою яких можна відобразити якість роботи університету. Далі експерти збирають інформацію та присвоюють за кожним фактором бали. Що більша сума балів, то вищі рейтингові позиції. Методологія складання рейтингів у кожної організації різна.

Серед критеріїв можуть бути такі:

  • показник працевлаштування випускників;
  • відгуки роботодавців;
  • якість викладання;
  • оцінка студентами якості навчальних програм;
  • рівень науково-дослідницької діяльності університету.

Останнім часом одним із коефіцієнтів також є якість представлення ВНЗ в інтернет-просторі.

Як перевірити авторитетність рейтингів?

Високі рейтингові позиції – чудова маркетингова “зброя”, яка робить навчальний заклад привабливим для вступників. Тому трапляються випадки використання рейтингів для прихованої реклами.

Ключові показники – кар’єрні перспективи студентів і науковий потенціал університету, а аж ніяк не ремонт гуртожитку та кількість точок Wi-Fi у кампусі. В основі досліджень не може стояти суб’єктивне оцінювання.

Тому під час вивчення рейтингів університетів важливо звертати увагу на:

  • статус рейтингового агентства;
  • прозорість і об’єктивність критеріїв;
  • доступність інформації;
  • суспільне визнання навчальних закладів.

Знаючи, як правильно працювати з рейтингами, можна витягти з них важливу інформацію і зробити правильний вибір університету.

Польські ВНЗ у світових рейтингах

За підсумками аналітичного звіту Quacquarelli Symonds – Польща одна з країн, які найбільш привабливі для студентів. Проведеному дослідженню варто довіряти, оскільки згадана британська компанія спеціалізується на аналізі вищих навчальних закладів по всьому світу, а складені її аналітиками рейтинги вважаються одними з найвпливовіших.

Академічний рейтинг університетів світу також з року в рік включає до своїх списків ВНЗ Речі Посполитої.

Це свідчить про одне – якщо ви зупинили свій вибір на вступі до навчальних закладів Польщі, вам гарантується високий рівень знань і перспектива працевлаштування в Європі.

Міжнародний освітній проект Polska Consult TM завжди допоможе вам у подоланні труднощів на шляху до престижної європейської освіти!