Мало кому зі студентів вдається уникнути стресу під час сесії, адже кожен хоче отримати для себе максимальний результат.
Період підготовки до іспитів – це досить напружений час, тому студентам потрібно проявити максимум зусиль для того, щоб його впоратися зі всіма справами. Також важливо знати, як правильно керувати своїми емоціями, адже всі чудово розуміють, який негативний вплив має сильний стрес на здоров’я людини.
Щоб не довелося звертатися за медичною допомогою через нервове напруження, ми підготували для вас кілька порад, які допоможуть і впоратися зі стресом, і досягти високих результатів під час іспитів.
Стрес у період сесії – норма
Неважливо, де ви навчаєтесь – у українському чи польському виші, стрес притаманний кожному студенту будь-якого університету світу. Перед іспитами хвилюються як відмінники, так і ті студенти, яким з тих чи інших причин доводилося пропускати лекції та які погано засвоїли навчальний матеріал. Щоб знизити тривожність під час підготовки до іспитів, варто змінити своє ставлення до цього заходу.
Сесія – це насамперед досвід, коли студент отримує можливість випробувати себе під час публічних виступів і намагається показати себе з найкращого боку. Важливо усвідомити, що таких моментів у житті буде досить багато, тому не варто щоразу панікувати і боятися припуститися помилки.
Як побороти стрес студенту
Стрес – звична частина життя, здорова реакція організму і на його рівень впливає ступінь підготовки людини до того, що відбувається. Виходячи з цього – чим краще студент підготувався, чим краще він володіє навчальним матеріалом, тим легше буде йому пережити період сесії. Як це правильно зробити?
Запастися потрібною навчальною літературою
Правильна підготовка полягає не в тому, що студент за 2 дні до іспиту починає хаотично шукати конспекти в сусідів по гуртожитку. Оскільки тільки підготовка дає необхідний душевний комфорт, потрібно завчасно забезпечити себе необхідною літературою для складання іспиту.
Однак, якщо склалося все не так і іспит застав зненацька, не варто панікувати. У цьому випадку вас врятує інтернет. Наприклад, багато польських університетів надають доступ своїм студентам до необхідних книг і матеріалів у спеціальних читальних залах онлайн. Тому достатньо мати інтернет і гаджет, і це допоможе скласти всі іспити успішно.
Повноцінно відпочивати
Під час підготовки до сесії дуже важливо подбати про достатній сон і відпочинок. Марафон «безсонних» ночей варто скасувати, оскільки якщо студент не спить достатню кількість часу, знання не засвоюються, а нервова система не встигає відпочивати.
Навіть перед днем іспиту можна дозволити собі вийти з друзями на прогулянку, піти у кафе чи якось розважитися. Це поліпшить фізичний і психічний стан, і допоможе взяти контроль над стресом.
Якісно харчуватися
Правильно підібраний раціон також дуже важливий у період іспитів. Так, не варто купувати фастфуд і заїдати стрес цукерками. У їжі має бути достатньо жирів, оскільки саме вони живлять головний мозок. Тобто краще віддати перевагу сиру, шинці та овочевому салату з оливковою олією. Пити лише каву категорично заборонено, оскільки вона лише підвищуватиме рівень стресу.
Особливо важливо добре підкріпитися в день іспиту. Важливо розуміти, що порожній шлунок і нестача поживних речовин не допоможуть добре відповідати на запитання.
Дорогою до університету не потрібно читати конспект – краще або спокійно прогулятися, або послухати відволікаючу музику.
Позитивно мислити
Вкрай важливо зберігати оптимістичне мислення і відсікти від себе нервозність на порожньому місці. Ця навичка стане в пригоді в майбутньому. Не варто дозволяти іншим студентам, які панікують, турбувати вас, відволікати негативними прогнозами і розповідями про те, як складно скласти іспит у того чи іншого викладача. Особливо ця порада стосується першокурсників, яким спершу досить важко правильно орієнтуватися та вони все сприймають на віру.
Потрібно бути твердо впевненим у своїх здібностях, бути впевненим у своїй підготовці і позитивне ставлення допоможе взяти контроль над нервовим станом.
Важливо підкреслити, що кожна наступна сесія проходить простіше і легше, це відбувається не через те, що матеріали стають кращими або потрібно менше часу на навчання в університеті. Річ у тім, що змінюється саме ставлення студента до події, що відбувається. Тобто знову таки корінь проблеми тільки в неправильному ставленні до іспитів, через що і підвищується стрес. Тому ми пропонуємо вам уважно вивчити вищевикладені рекомендації та використовувати їх.
Стрес не тільки під час навчання
Нервове напруження, звісно, властиве не тільки студентам, які навчаються та прагнуть успішно скласти іспити. Абітурієнтам також несолодко, адже потрібно обрати заклад вищої освіти. Більшість сьогодні обирає європейську вищу освіту, адже вона має велику кількість переваг.
Якщо ви тільки вступаєте, просимо звернути увагу на таке. Щоб знизити стрес під час вступної кампанії, заручіться підтримкою допомоги освітніх агентств міжнародного рівня, які беруть на себе організацію вступної кампанії до престижних польських університетів, в тому числі без результатів ЗНО та НМТ.
Відомий проєкт Polska Consult TM на базі Польської Громади, зі свого боку, гарантує вступ до того університету Польщі та на ту спеціальність, про яку ви мрієте без зайвих нервів і бюрократичної метушні.