БлогКорисні поради для першокурсників - Polska Consult TM

Дорогий першокурснику, вітаємо – труднощі вступу залишилися позаду, і ти став студентом 1 (першого) курсу польського ВНЗ. Починається нова цікава глава у твоєму житті.

Щоб тобі вдалося максимально ефективно розпочати навчальний рік і швидко влитися в студентське життя, ми підготували для тебе кілька важливих порад.

Усвідомлюй важливість і цілі навчання

Величезна кількість студентів, які вважають головним результатом здобуття освіти, насправді помиляються. Набуття знань – не мета навчання, а зобов’язання, тим паче, що по-справжньому засвоюються лише ті з них, яким знайшли практичне застосування.

Для того, щоб маючи гарний старт, також вдало закінчити навчання та отримати європейський диплом, важливо чітко усвідомлювати, що ти хочеш отримати від навчання в університеті Польщі. Лише в цьому випадку кожен залік чи іспит сприйматиметься тобою як ще один маленький крок на шляху до великої мети.

Здобуття навичок спілкування з оточуючими, уміння працювати з великим об’ємом інформації, розвиток у собі дисциплінованості та організованості – це цілі, які має поставити перед собою першокурсник.

 Побудуй “правильну” взаємодію з оточуючими

Слід зважати на те, що викладачі у виші відрізняються від шкільних учителів хоча б тим, як вони ставляться до студентів. Це більш “робочі” ділові стосунки – ніхто не примушуватиме тебе вчитися, не проситиме вчасно здати залік чи іспит. Максимум, що можна отримати від професорів університету – це кілька “утішних” коментарів на іспиті та перездачу.

Учнів в інституті багато, і саме від твоїх дій залежить, яким тебе побачить викладач – вмотивованим успішним студентом, що готовий докладати всіх зусиль для здобуття високих балів, чи учнем, що просто хоче абияк скласти іспити.

У перший рік навчання вкрай важливо справити гарне враження. Це допоможе в завоюванні високого авторитету серед одногрупників і викладачів, а також у “прокачуванні” лідерських якостей та організаторських здібностей.

Будь активнішим і не бійся виступів

Сміливо відповідай на запитання викладача і виступай з доповідями перед аудиторією. Необхідно розуміти, що виступ – це не читання тексту з паперу.

Першокурснику потрібно навчитися правильно аналізувати матеріал, подавати його своїми словами і максимально цікаво. Публічними виступами ти вбиваєш двох “зайців”, з одного боку, запам’ятовуєшся з позитивного боку викладачеві, а з іншого заявляєш про себе іншим студентам.

Намагайся в перші місяці бути дуже активним, став запитання, ділися своєю думкою, готуй реферати. Так, ти запам’ятаєшся викладачеві як активний і розумний студент, а це надасть масу бонусів під час навчання в Польщі.

Розвивай організаторські здібності

Першокурснику потрібно навчитися працювати в команді. У польських вишах багато часу відводиться на розробку спільних проєктів, виконання групових завдань та проведення наукових досліджень.

Під час колективної роботи з іншими студентами не розгублюйся та одразу переходь на лідерські позиції. Внось пропозиції, проявляй ініціативу і так ти станеш одним із найкращих студентів ВНЗ, якого поважають одногрупники та педколектив.

Головна порада

Ти не повинен бути пов’язаний якимись стереотипами і страхами робити помилки. Саме студентське життя – чудовий плацдарм для формування сильної та впевненої в собі особистості, яка легко долає труднощі та орієнтована на відмінний результат у навчанні.

Фахівці міжнародного проєкту Polska Consult TM надають підтримку та всебічну допомогу своїм студентам як під час вступу, так і під час навчання в польських університетах.

Шановні першокурсники, сміливо рухайтеся до своєї мети та здобувайте освіту своєї мрії в Польщі!