БлогЯк добре вивчити польську мову перед початком навчання в Польщі - Polska Consult TM

Учні старших класів українських шкіл давно отримали можливість вступати до вишів та технікумів Польщі. Звичайно, для цього їм потрібно вивчити польську мову та підтвердити гарне її знання. У нашій статті ми розповімо, з чого почати та на що звернути особливу увагу.

У чому полягає підготовка до навчання в Польщі?

Польська мова здається досить простою лише на перший погляд. При подальшому її вивченні майже всі відзначають, що це не так. Знання не приходять самі собою, і щоб їх отримати, потрібно докласти чималих зусиль. Якщо абітурієнт не приділятиме належної уваги вивченню польської мови, добре навчатися в Польщі він просто не зможе. Більше того – він просто не вступить до обраного навчального закладу.

Більшість технікумів та ВНЗ, для яких готує абітурієнтів проєкт Polska Consulting, обов’язково проводять із абітурієнтами співбесіди та перевіряють рівень володіння мовою.

Рівень повинен бути достатнім для того, щоб учень міг розуміти викладача та висловлювати свої думки. Якщо представник навчального закладу вважає, що абітурієнт погано знає мову, останньому буде відмовлено у вступі. Щоб цього не сталося, до вивчення польської треба із самого початку підійти достатньо серйозно.

Опанування мови в Україні

Знати польську абітурієнту знадобиться на рівні B1, В2 та вище. Він передбачає, що людина може в цілому розуміти суть складних текстів, вміє добре викладати свої думки, без проблем спілкуватися з одногрупниками та викладачами.

Варіантів досягнення цієї мети існує безліч – від самостійного вивчення до відвідування платних мовних курсів. Крім того, можна виділити кілька важливих способів мовної практики від Polska Consulting:

  • зареєструватися у спеціальній Програмі, що дозволяє пройти курс вивчення польської мови на рівні А2-В1. Її учасники вже в Україні отримають чудову базу знань цієї мови;
  • розпочати відвідування очних або онлайн-уроків, щоб вивчати Польську мову індивідуально або в групі;
  • дивитися мультфільми, фільми польською, переглядати польські YouTube канали;
  • зареєструватися на спеціальний курс Польської мови для абітурієнтів – спеціальної платформи, розробленої Посольством Польщі. Тут можна пройти курси вивчення польської мови на рівні А1-В1. Зазначений ресурс однаково корисний усім, хто прагне гарно опанувати мову та закріпити знання, склавши підсумковий тест.

Як успішно та ефективно пройти курси польської мови в Україні

Найкращий спосіб, безумовно, – пройти мовні курси перед вступом до обраного ВНЗ.

Досить хороший варіант – взяти участь у додатковому інтенсивному курсі польської мови у літньому мовному таборі. Він не завадить навіть найбільш підготовленому українському абітурієнтові.

Ці курси готують до вступу практично до кожного вищого навчального закладу Польщі, і при вступі до багатьох університетів вони є обов’язковими.

Оптимальний час початку підготовки – за один-два роки до початку занять. Такі курси можуть бути навіть інтенсивними за умови своєчасного вступу на курс.

Як практикуватися у Польщі?

Усі слухачі швидко адаптуються до нового мовного середовища, стають краще підготовленими до подальшого навчання.

Інша можливість швидко опанувати мову – частіше спілкуватися з носіями. Тому, тільки приїхавши до Польщі, якнайшвидше знайомтеся з поляками, не соромтеся просити їх виправляти ваші помилки у вимові.

Абітурієнт, який добре склав іспит на знання мови, потрапляє до групи з великою кількістю поляків, а отже – практикує польську у ВНЗ та за його межами.

Таким чином, як тільки-но ви прийняли рішення про те, що хочете навчатися в Польщі, вам потрібно приступати до вивчення польської. Чим краще ви її знатимете, тим більше можливостей для вас відкриється.