Бидгощська політехніка у Польщі - Polska Consult TM

Бидгощська політехніка імені Яна та Анджея Снядецьких (Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) – один із найкращих польських університетів, що надають високоякісну інженерну освіту своїм студентам і готує їх до успішної кар’єри в країнах ЄС.

ВНЗ посідає високі позиції в рейтингах вищих навчальних закладів Польщі завдяки ефективним програмам навчання та високому рівню викладання. Навчання в PBŚ – це гарантія здобуття освіти високого рівня, плацдарму для розвитку студентів у різних сферах і пошуку привабливої роботи.

Коротка історія університету

Бидгощська політехніка була утворена 1951 року як Вечірня інженерна школа. У ній здобували освіту майбутні інженери-хіміки та механіки. Через 13 років у 1964 році з’явилося ще 3 факультети, і статус школи змінився. Вона стала називатися Вищою вечірньою інженерною школою. На вибір студентам надавалися 3 системи навчання (стаціонарна, заочна та вечірня).

1974 року цей навчальний заклад об’єднався з консультаційним пунктом Сільськогосподарського університету (Познань). Разом вони утворили Технічно-сільськогосподарську академію. Їй присвоїли імена польських наукових діячів XVIII-XIX ст. – братів Снядецьких. Центр розташовувався в Бидгощі. З 2006 року офіційна назва була Університет технічних і природничих наук ім. Я. І Є. Снядецьких. 

Останні роки діяльності PBŚ були періодом динамічного розвитку університету на багатьох рівнях. У 2007 році відкрито Регіональний інноваційний центр – комплекс інформаційно-навчальних підрозділів, завдяки чому він виконує роль посередницького центру між науковою сферою та підприємствами.

У рамках розширення наукового потенціалу університету було відкрито 28 сучасних науково-дослідних лабораторій у структурах усіх факультетів університету.

З 2021 року вищий навчальний заклад носить назву – Бидгощська політехніка імені Яна та Анджея Снядецьких.

Факультети та спеціальності Бидгощської політехніки у Польщі - Polska Consult TM

Факультети та спеціальності

Бидгощська політехніка пропонує майбутнім студентам престижні спеціальності. Сьогодні для учнів передбачено 9 факультетів, де можна вивчати такі напрями:

 • факультет будівництва архітектури та інженерії навколишнього середовища;
 • факультет селекції та біології тварин;
 • факультет машинобудування;
 • медичний факультет;
 • факультет сільського господарства та біотехнології;
 • факультет дизайну;
 • факультет хімічної технології та інженерії;
 • факультет телекомунікації, комп’ютерних наук та електротехніки
 • факультет менеджменту

Крім того, у складі університету є Інститут математики та фізики, який прирівнюється до факультету, є студії із заняття іноземними мовами та спортом, сучасна бібліотека. Також ВНЗ відомий власним видавництвом актуальної навчальної літератури.

Перед вступом до ВНЗ необхідно пройти курс Польської мови в Школі імені Анни Крижановської та скласти відповідний іспит.

Документи для вступу до університетів Польщі можна подати до Приймальної комісії польських ВНЗ, яка працює на базі Польської Громади на території Центральної України.

Переваги університету

Щороку вищу освіту в Польщі здобуває велика кількість іноземців. В університеті науки і технологій у Бидгощі – не менше 80 осіб на рік. Цей польський ВНЗ ні в чому не відстає від інших західноєвропейських навчальних закладів:

 • Нині це потужний науковий центр із Регіональним центром інновацій, до якого входять навчальні, а також інформаційні підрозділи.
 • Науковці та викладачі університету мають високі міжнародні нагороди.
 • Учням надається можливість для міжнародного обміну, оскільки ВНЗ співпрацює з навчальними закладами різних країн за програмами Erasmus+, Leonardo da Vinci, CEEPUS, COST та Framework Programs.
 • Практична робота учнів часто проходить в організаціях різного рівня.

Кар’єра випускника

Польським компаніям потрібні хороші фахівці, тому вони співпрацюють із престижними вищими навчальними закладами. Політехніка в Бидгощі дає студенту гарантії, що він буде працевлаштований відповідно до його спеціалізації. Для цього передбачено особливий комітет, що займається допомогою в пошуку вакансій для студентів за їхньою спеціальністю.

Тому навчання в Бидгощі – це успішна кар’єра польського студента і випускника. Звісно, багато що залежить від самих студентів, але ВНЗ докладає для цього всіх зусиль.

Під час навчання можливо також реалізувати підробіток у вільний від навчання час. Це дасть змогу студенту заробити додаткові кошти на кишенькові витрати й надалі, наприклад, винаймати свою квартиру або оплачувати гуртожиток самостійно.

Крім того, польські компанії схвалюють співпрацю з іноземцями, зокрема, з українцями, які закінчили ВНЗ Польщі. Тож освіта в Польщі для українців – це вигідний і перспективний варіант для успішного майбутнього.

Дозвілля студентів

Відправляючи на навчання до Польщі своїх дітей, більшість батьків замислюється над тим, чим вони займатимуться у вільний час. У польських університетах навчання ділиться на 2 частини: аудиторське навчання та позакласна освіта. Це зумовлено тим, що Польща є учасником Болонського процесу, тож студенти повинні не лише відвідують лекції, а й здійснюють інші види діяльності, а саме:

 • відвідування бібліотек, лабораторій, інтерактивних клубів;
 • участь у семінарах, конференціях, зустрічах і всіляких розвивальних заходах;
 • розробка, створення та реалізація дослідницьких і наукових проєктів.

Крім того, у вільний від навчання час студенти підробляють, дотримуючись рекомендацій, як знайти роботу в Польщі. Це добре не тільки з матеріального погляду, а й з практичного, адже в такий спосіб вони отримують досвід в освоєнні різних професій.

Залишайте заявку та отримайте від фахівців освітнього проєкту Polska Consult TM повну консультацію щодо того, як вступити до польського університету на престижну та високооплачувану спеціальність.

Подати Заявку на вступ до Бидгощської політехніки - Polska Consult TM