БлогЯк студенту написати резюме корисні поради - Polska Consult TM

Вступ до польського вишу – велика удача для молодих людей, адже перед ними відкриваються величезні перспективи, серед яких, звичайно ж, успішна кар’єра в Європі.

Навчання в Польщі влаштовано таким чином, щоб у студентів було достатньо часу для того, щоб знайти роботу і мати можливість заробляти гроші. У зв’язку з цим завжди актуальним залишається питання – як правильно написати резюме.

Формальні вимоги до документа

Правильність створення резюме студента, зокрема, полягає в тому, наскільки воно відповідає встановленому шаблону. В інтернеті можна легко знайти безліч зразків, які можна використовувати й адаптувати під свої потреби.

Під час написання документа найкраще використовувати класичні чорно-білі кольори, невеликий шрифт і чіткий макет. Однак, якщо студент хоче влаштуватися на роботу графічним дизайнером або ілюстратором, він може проявити креатив і зробити резюме своєю візитною карткою.

Колір, підкреслення або виділення жирним шрифтом, звісно, не зашкодять, але перестаратися не варто, бо буде складно знайти найважливішу інформацію.

Резюме не має перевищувати двох сторінок формату А4 з обов’язковою наявністю полів, щоб роботодавцю було зручно тримати його в руках, не побоюючись щось затулити.

Як заповнити резюме студенту

Оскільки правильність – це ознака професіоналізму, під час написання інформації важливо не припуститися помилок. Бажано дати резюме на перевірку друзям або близьким, бо коли людина проводить багато часу над документом, вона може не помітити помилок.

Щоб роботодавець отримав усю необхідну інформацію, у резюме для студентів мають бути такі розділи.

Професійні цілі

Мета кар’єри може стати порятунком і можливістю домогтися успіху, якщо, приміром, у студента немає досвіду роботи за спецальністю.

Кар’єрну мету слід помістити на початок резюме. Це має бути короткий текст із двох-трьох речень, у якому студент може написати, чого він прагне в професійному плані і які кроки робить для цього.

Освіта

У резюме потрібно згадати про свою освіту, особливо якщо студент хоче працювати за фахом. Якщо здобувач тільки вступив до вищого навчального закладу, можна вказати університет у Польщі, факультет і написати курс навчання.

Відомості про освіту можна помістити трохи нижче кар’єрної мети як доказ наявності необхідних теоретичних знань. Навчальні заклади можна вказати повністю, або вказати основні з них, але останнє місце навчання вказати потрібно обов’язково.

Навички

Навіть якщо студент до направлення резюме для отримання роботи ще ніде не працював, це не означає, що він не міг набути компетенції самостійно. Якщо студент поглиблено вивчав іноземні мови та проходив спеціалізовані курси, зокрема дистанційно, ця інформація також може допомогти у влаштуванні на роботу.

Приміром, для студентів першого курсу буде великим плюсом вказати в резюме, що він пройшов спеціалізовані курси Польської мови та має Свідоцтво, яке це підтверджує.

Важливо вказати всі свої вміння, зокрема роботи з комп’ютерними програмами та додатками, навичками ведення ділового листування, уміння швидко знаходити, систематизувати й аналізувати інформацію.

Як скласти резюме за оголошенням

Підшукуючи варіанти заробітку студенту важливо регулярно заходити на інтернет-ресурси з пропозиціями від роботодавців. У Польщі на таких ресурсах як Praca-pl, Jooble-org, Olx-pl/praca, Jobs-pl, Gowork-pl публікується безліч оголошень, що можуть бути цікаві молодим людям.

Побачивши пропозицію з належними умовами праці та вигідною оплатою, важливо вчасно не розгубитися і одразу ж приступити до написання резюме.

Насамперед, уважно студент має уважно прочитати оголошення і переконатися, що потенційному роботодавцю підійде його кандидатура. Виходячи з цього, в резюме необхідно описати всі навички, інтереси та успіхи, які вкажуть на те, що він ідеальний кандидат на представлену посаду.

Як створити резюме, після того як закінчив університет

Є деякі нюанси під час написання документа після отримання диплома. Нерідко студенти складають резюме після проходження стажування в певній компанії або організації, і цей факт потрібно обов’язково вказати.

Зазвичай після закінчення ВНЗ у Польщі випускники вже мають чималий стаж роботи. Якщо ж його немає, у розділі “Досвід” можна перерахувати пройдені стажування, учнівство та волонтерську роботу, які безперечно є частиною професійного шляху. Вони не завжди мають бути суворо пов’язані з посадою, на яку претендує здобувач.

Волонтерська діяльність і стажування також дають змогу набути безліч непрямих навичок, дізнатися про діяльність компаній і правила роботи з клієнтами.

Також під час навчання студенти проходять різні курси, і їх також важливо зазначити під час написання резюме. Особливо якщо вони пов’язані з галуззю, у якій студент хоче знайти роботу. Це теж елемент досвіду, який може бути корисний потенційному роботодавцю.

Висновки

Фахівці нашого проєкту впевнені в тому, що робота під час навчання в польському виші може стати великим плюсом при подальшій побудові кар’єри.

Неважливо, чи це буде компанія, яка є провідною у своїй галузі, чи закусочна, чи супермаркет – головне зробити перший крок. Під час пошуку роботи вкрай важливо розмістити резюме на сайтах із пошуку роботи, також можна надіслати документи підприємствам на електронну пошту.

Міжнародний проєкт Polska Consulting TM не тільки повністю організовує процес вступної кампанії до Польщі, а й готовий надати підтримку вже після приїзду до Польщі, зокрема проконсультувати з приводу пошуку роботи.