БлогОбираємо престижні спеціальності в університетах Польщі - Polska Consult TM

Працевлаштування за кордоном – мрія багатьох молодих людей. Однак тільки європейський диплом у ЄС дає змогу знайти високооплачувану роботу і побудувати успішну кар’єру.

З цієї причини все більше випускників шкіл думають про те, як здобути вищу освіту в таких розвинених країнах Європи як Польща.

Перед вибором університету в Речі Посполитій важливо вибрати спеціальність, яка буде і цікава абітурієнту, і дозволить йому знайти престижне місце роботи в майбутньому.

Визначитися зі спеціальністю, яку хотіли б вивчати важливо і тому, що це дасть змогу приділити більше уваги потрібним предметам, найняти репетитора або вивчити Польську мову. Які популярні спеціальності в польських ВНЗ?

Інформатика та комп’ютерні технології

Сфера ІТ останнім часом стрімко розвивається, тому кількість робочих місць з кожним роком збільшується. Здобувши вищу освіту за вказаним фахом, у Речі Посполитій можна влаштуватися як у невелику ІТ-компанію, так і у велику міжнародну корпорацію на кшталт Google.

Закінчивши факультет комп’ютерних технологій та інформатики, ви зможете влаштуватися на роботу програмістом, вебдизайнером або аналітиком даних. Зарплата в IT у Польщі становить від 2000 € до 4000 € і залежить від досвіду роботи та спеціалізації.

Фінанси та інвестиції

Це перспективна спеціальність для тих, хто добре ладнає з цифрами. Напрямок фінанси та інвестиції варто обирати тим, хто хоче стати експертом у сфері економічного аналізу діяльності підприємства, контролювати витрати та прибуток, готувати бюджети, плани та прогнози підприємства.

Фахівці з оцінки ризиків, фінансові аналітики, аудитори та контролери – це посади, на які можна влаштуватися, закінчивши цей факультет у Польщі. Середня зарплата фінансового аналітика становить 1700 €, а зі зростанням кар’єри дохід може зрости від 3000 до 6000 €.

Логістика і транспорт

Робота логістів вкрай широка – можна влаштуватися на роботу в компанії, що надають складські послуги і в міжнародні транспортні компанії з доставки товарів.

Фахівці у сфері логістики також потрібні на виробництві, у будівництві, енергетиці та в автотранспорті.

Великої популярності набирає така сфера як авіалогістика – транспортування вантажів літаками. Зарплата логіста-початківця становить від 1000 €, надалі керівник відділу з логістики може отримувати від 3000 € і до 5 000 €.

Архітектура та будівництво

Ця спеціальність ніколи не втратить своєї актуальності. Якщо ви хочете проєктувати та будувати будівлі, займатися дизайном інтер’єрів і робити умови життя людей комфортнішими, цей напрямок у навчанні для вас.

Представники будівельних професій отримують зарплату від 1300 € і до 3 000 €. Дохід багато в чому залежить від галузі роботи та досвіду і на керівній посаді може досягати 6 000 €.

Важлива інформація для вступників

Під час консультацій абітурієнтам Приймальна комісія на базі Польської громади приділяє велику увагу вибору напряму в навчанні. Важливо усвідомлювати, що поряд із популярними напрямами є професії, які втрачають свою актуальність.

Володіючи необхідними знаннями та аналізуючи ринок праці в Польщі, представники проєкту Polska Consult TM допоможуть випускникові вибрати цікаву для нього спеціальність, яка буде приносити йому відмінний дохід у майбутньому. Робіть правильний вибір із нами!