БлогВідгуки студентів про ВНЗ Польщі - Polska Consult TM

Польські ВНЗ вельми привабливі для випускників українських шкіл, оскільки навчання в них робить можливим побудову блискучої кар’єри як у власній країні, так і за її межами.

Наші студенти раді тому, що для здобуття вищої освіти обрали Польщу, це підтверджує безліч позитивних відгуків. Нижче представлені деякі з них.

Відгуки про рівень викладання

Так, одним із плюсів навчання в польських університетах студенти називають професійний педагогічний склад. Вони зазначають, що викладачі зацікавлені в тому, щоб учні змогли здобути якісні знання, а тому намагаються доносити інформацію в зрозумілій і доступній формі.

Головний принцип взаємовідносин побудований на тому, що “вчитель – наставник і товариш”. Якщо студент зацікавлений у навчанні та старається, ніхто не буде штучно створювати йому проблеми та перешкоди. Водночас домовитися з викладачем і матеріально віддячити йому за сприяння не вийде, такий підхід повністю присікається і тягне за собою негативні наслідки.

Відгуки про якість навчання в університетах

Навчальну програму побудовано так, щоб студент досконало оволодів знаннями у вузькій спеціальності, а не вивчав усе загалом, але поверхнево. Також безсумнівною перевагою польської системи освіти наші учні назвали можливість обирати предмети, які їх цікавлять. Це допомогло їм надалі повністю визначитися з видом діяльності.

Важливо, що заняття в аудиторії є тільки частиною навчального процесу в університетах. Нашим студентам дуже подобається те, що вони займаються розробкою проєктів, беруть участь у групових дослідженнях, а також проводять власні.

Також молодим людям дуже подобаються виїзди на конференції, зокрема міжнародні, бо це шанс отримати безцінний досвід і знання.

Оцінка показника академічної мобільності

Учні позитивно відгукуються про Erasmus, програму міжнародного обміну, за якою вони отримують можливість на деякий час стати студентами університетів в інших країнах.

Високо оцінюється стажування у великих компаніях ЄС. Практика за фахом у польських Вишах обов’язкова, щоб студенти університетів змогли застосувати отримані знання. Проводять стажування не для “галочки”, усі звіти перевіряють і враховують під час складання заліків та іспитів.

Відгуки про дозвілля та якість життя

Наші студенти позитивно оцінили і якість проживання в Польщі, адже це європейська країна, в якій все влаштовано для комфорту людей. Усі відзначили розвинену інфраструктуру, місця для проведення відпочинку та дозвілля, громадський порядок і доступні ціни.

Крім того, будучи студентом, можна легко знайти роботу в Польщі, як протягом року, так і на час літніх канікул. Проживаючи в цій розвиненій країні ЄС, молоді люди стають частиною європейської спільноти та підвищують свій культурний рівень.

Варто звернути увагу

У разі, якщо випускник школи та його батьки звернуться до Приймальної комісії, всі бюрократичні моменти беруть на себе її фахівці, зокрема оформлення та направлення до ВНЗ документів для зарахування.

Після проходження курсу Польської мови та складання мовного іспиту абітурієнт отримує на руки свідоцтва та рішення про прийняття до навчання в польський університет або академію.

Єдиним недоліком, з яким стикаються студенти з України, є необхідність під час вступу підготовки та перекладу документів на Польську мову, їхнє відправлення до обраного університету. Однак, на щастя, це не стосується наших учнів, для котрих освітній проєкт Polska Consult TM це робить автоматично.