20 вересня 1817 року за Олександра Першого було відкрито Варшавський університет. Називався тоді він Королівським та складався з п’яти факультетів. До них належали: теології, права та наук адміністративних.
30 березня 1830 року було видано наказ університету за клопотанням його ради, відповідно до якого університету було присвоєно ім’я Олександрівського. Проте польське повстання 1830 року призвело до закриття університету.
Князь Паскович у 1831 році запропонував план повної трансформації освіти в Царстві Польському. Він пропонував реорганізувати університет та сформувати дві вищі школи, такі як медична та юридична. Імператору Миколі І ця витівка не сподобалася, і він наказав на якийсь час закрити всі вищі школи в області.
Коли на престол зійшов Імператор Олександр II, він став замислюватися над організацією вищої освіти у Польському Царстві. В подальші роки до університету, який перебував у Польському Царстві, почала з’їжджатися російська молодь, при цьому кількість студентів поступово збільшувалася.
Листопад 1915 року став для Варшави особливим днем, адже в евакуйованому будинку Варшавської Імператорської установи з’явився новий Варшавський університет. Викладали в ті роки виключно польською, також у жінок з’явилася чудова нагода здобути вищу освіту в Польщі.
Факультети та спеціальності Варшавського університету
Освітні можливості Варшавського Університету, м’яко кажучи, величезні. Вимоги до студентів також не прості. Рівень знань має бути на висоті, як і бажання навчатися, творити, досягати успіху.
Під час вступу українцям необхідно витримати величезний конкурс із рівними їм іншими абітурієнтами. Але звання випускника Варшавського університету гідне похвали.
Перед вступом іноземний абітурієнт має пройти курс польської мови на базі школи польської мови та культури. Скласти відповідні іспити та виконати вимоги щодо отримання візи, а також адаптації.
Варшавський університет має двадцять факультетів:
- Факультет журналістики та політичних наук.
- Факультет психології.
- Факультет прикладної лінгвістики.
- Факультет права та адміністрації.
- Факультет польських студій.
- Факультет історії.
- Факультет прикладних соціальних наук.
- Факультет управління.
- Факультет біології.
- Факультет освіти.
- Факультет хімії.
- Факультет інформатики, математики, механіки.
- Факультет філософії та соціології.
- Факультет фізики
- Факультет східних мов.
- Факультет економічних наук.
- Факультет геології.
- Факультет географії та краєзнавства.
- Факультет вільних мистецтв.
- Факультет економічних наук.
Також в університеті є двадцять дев’ять дослідницьких підрозділів, які займаються дослідженнями у сфері гуманітарних, природничих та точних наук.
Наявність такої наукової бази не дивує, адже Варшавський університет належить до найвищого рангу класичного університету — університету дослідницького!
Переваги Варшавського університету для абітурієнтів з України
Освіта в Польщі для українців і не тільки – це чудова нагода отримати не лише досвід навчання та проживання за кордоном, а й диплом ЄС. ВНЗ Польщі престижні, викладання ведеться відповідно до західноєвропейської освітньої системи.
Перевага диплому ЄС для випускника польського ВНЗ – це можливість офіційно влаштуватися на роботу до престижної закордонної компанії. Побудувати блискучу кар’єру профільного спеціаліста в різних галузях, адже спектр спеціальностей у Варшавському університеті надзвичайно різноманітний і на будь-який смак.
Підробляти студенти Варшавського університету теж можуть легко і невимушено. Законодавство Польщі досить прихильно ставиться до потреб студентів у додатковому заробітку, саме тому студенти звільняються від низки податків.
Навчання у Польщі – успішна кар’єра польського студента та випускника
Статистика показує, що останніми роками польські університети лідирують за кількістю запитів від абітурієнтів з України та інших республік колишнього СРСР. Вони мають намір отримати престижну вищу освіту в Європейському Союзі.
Диплом та престижна спеціальність дозволять знайти роботу, яка гідно оплачується. Під імідж, створений Варшавським університетом, останніми роками дуже інтенсивно мімікрують приватні польські ВНЗ, що знаходяться у Варшаві, називаючи себе також «університетами» у перекладі з англійської, хоча за законодавством Польщі такими не є.
Польща інтегрує свою систему вищої освіти до західноєвропейської. Тому, якщо отримуватимете диплом польського ВНЗ, то це стане гарною перспективою отримати Карту Побуту, і, можливо, саме ви станете у майбутньому громадянином Польщі. Ви матимете можливість подбати тоді не тільки про своє майбутнє, але й про майбутнє всієї своєї сім’ї.
Є багато плюсів офіційного навчання в Польщі, але один із них – мати можливість подорожувати Європейським Союзом виключно за студентською візою, а також насолоджуватися проживанням у цивілізованій країні.