БлогНавіщо оформляти Карту побиту переваги - Polska Consult TM

Багатьох людей сьогодні цікавлять питання, пов’язані з оформленням Карти побиту та перевагами, які вона дає. Особливо це стосується молодих людей, які вступили до університетів Польщі.

Раніше ми публікували матеріал про те, як отримати Карту Поляка, в цій статті ми розповімо, як можна оформити Карту побиту і яким вимогам потрібно відповідати.

Які можливості відкриваються для власника документу

Карта побиту є підтвердженням того, що людина законно перебуває на території Польщі без відкритої візи. Вона може мати різні назви в різних державах, що входять до Шенгенської зони. Проте можливості, які отримує її власник, майже скрізь однакові.

Що стосується Польщі, її законодавство дозволяє людині, яка має цей документ, законно проживати в країні протягом довгого часу (від 15 місяців і більше). Крім того, Карта побиту дає навіть більше прав, ніж відкрита віза, адже прирівнює її власника до статусу поляків.

Переваги отримання Карти побиту

Права людини, яка оформила Карту побиту, будуть такими ж, як у громадянина Польщі. Виняток тільки один – виборче право, оскільки його мають тільки поляки.

Які ще привілеї дає Карта побиту?

 • можливість подорожувати в будь-яку країну ЄС без відкриття візи;
 • право на постійне проживання в Речі Посполитій протягом п’яти років. Якщо за цей час людина не порушувала закон і не притягувалася до відповідальності, вона може розраховувати на отримання Карти сталого побиту. Вона дозволить постійно проживати в країні;
 • легальне працевлаштування в Польщі без оформлення додаткових документів;
 • можливість придбання автомобіля та оформлення документів на нього.  Процес купівлі-продажу буде таким же простим, як і для громадянина Польщі;
 • вільний перетин кордону і подорож державами Євросоюзу.

Серед інших переваг отримання документа є те, що маючи Карту побиту, можна без особливих проблем влаштуватися на роботу в Польщі та безперешкодно їздити до країн Європи. Це особливо актуально для випускників польських ВНЗ, які починають будувати свою кар’єру.

Як і коли подавати документи на Карту побиту

Оформляти цей документ можуть тільки повнолітні. Після досягнення 18 років іноземець, який перебуває в Польщі, може звернутися до Адміністрації у справах іноземців. Там йому нададуть необхідну інформацію про те, які документи подавати для оформлення Карти побиту і яким вимогам потрібно відповідати.

Також співробітники цієї Адміністрації нададуть детальну консультацію щодо заповнення заяви (польською – “wniosek”). Вона має бути заповнена відповідно до зазначеного порядку і містити всю інформацію, необхідну для оформлення Карти побиту.

Які документи необхідно надати?

Заявнику знадобиться зібрати такий пакет документів:

 • 5 фото розміром 3,5х4,5 см;
 • 3 копії всіх заповнених сторінок закордонного паспорта;
 • підтвердження з ВНЗ про проходження навчання та підтвердження внесення оплати за навчання;
 • договір про оренду житла або такий, що підтверджує прописку в Польщі;
 • виписка з польського банку про залишок на рахунку (від 10 тис. злотих);
 • страховий поліс;
 • студентський квиток (оригінал і ксерокопія);
 • квитанція, що підтверджує оплату державного збору;
 • платіжний документ, що підтверджує оплату пластику для Карти побиту.

Тобто якщо ви навчаєтеся в Польщі або винаймаєте квартиру на законних підставах, для вас відкрито можливість в отриманні карти побиту.

Документи перевіряє інспектор, який ухвалює рішення про їхню повноту та правильність заповнення. Тому, щоб уникнути відмови, вкрай важливо дотримуватися всіх встановлених правил.

Зі свого боку міжнародний проєкт Polska Consult TM гарантує надання повної консультації та необхідних роз’яснень щодо порядку отримання карти побиту за вашим запитом.

Бажаємо вам удачі та реалізації всіх намічених планів!