БлогУніверситет Марії Кюрі-Склодовської у Польщі - Polska Consult TM

Університет Марії Кюрі-Склодовської (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)) – це найбільший навчальний заклад східної Польщі. Місце розташування університету – місто Люблін, яке відоме як оплот перетину різних традицій і культур.

ВНЗ посідає почесне місце серед інших польських університетів завдяки забезпеченню високої підготовки студентів, фаховим педскладом та високими досягненнями в науково-дослідній діяльності.

Історія створення ВНЗ

ВНЗ був заснований ще 1944 року через три місяці після звільнення від фашистської окупації. Перші роки для нього були важкими. Першими лекціями, що проводилися в Університеті М. Кюрі-Склодовської, були лекції з медицини. З кожним роком навчальний заклад зміцнював свої позиції і розширював не тільки групи студентів, а й напрямки викладання.

Однією з причин створення ВНЗ стала втрата низки університетів у воєводствах, які відійшли Україні після переділу кордонів.

Першими було відкрито 4 факультети – медичний, сільськогосподарський, ветеринарний і природознавчий. У перший рік роботи у ВНЗ викладало всього 9 професорів. На сьогоднішній день в університеті студенти здобувають освіту на 11 факультетах і за більш ніж 100 спеціальностями. Так само ВНЗ має філії в Жешуві та Бяла-Подляска.

Навчальний процес в університеті

Університет Марії Кюрі-Склодовської навчальний корпус - Polska Consult TM

Студенти проходять навчання в сучасних лекційних залах і лабораторіях. Варто зазначити, що в Університеті М. Кюрі-Склодовської навчається 21 тис. студентів. Програма освіти пропонує навчання на стаціонарній основі та на заочній. Також є можливість проходження магістратури, аспірантури, та захисту наукових і докторських робіт у деяких спеціальностях.

У ВНЗ діє програма з обміну ERASMUS. Студенти мають можливість відправитися на навчання або практики в інші країни Європейського Союзу. Уся програма освіти в університеті повністю адаптована під сучасні вимоги ринку праці. Постійно відбувається модернізація наукового процесу та матеріальної бази. Студенти навчаються на сучасній апаратурі з використанням передових технологій. Навчання проводиться і Польською, і англійською мовою.

Студентське життя

Навчальний процес в університеті - Polska Consult tM

Вступ до Університету проводиться без іспитів і без результатів НМТ (ЗНО), за винятком творчих спеціальностей – абітурієнту необхідно до пакета документів додати своє портфоліо.

Студенти, які роблять успіхи в навчанні, мають право отримувати стипендію. У вільний час молоді люди можуть відвідувати наукові гуртки та студентські організації. Багато студентів університету беруть участь у міжнародних дослідженнях, що проводяться на базі ВНЗ.

Після закінчення освіти всі студенти Університету М. Кюрі-Склодовської можуть скористатися послугами бюро кар’єр, яке допомагає випускникам з пошуком першої роботи.

Проживання в гуртожитку при університеті

Вступ до польського університету без НМТ і ЗНО - Polska Consult TM

Студенти під час навчання живуть в одному з дев’яти гуртожитків, що належать ВНЗ. Усі будівлі Університету розташовані в студентському містечку в Любліні, де панує незабутня атмосфера.

 На території студентського містечка, крім навчальних корпусів, розташовується тренажерний зал, бібліотека і будівлі гуртків. ВНЗ славиться в Люблінському воєводстві своєю жіночою збірною з баскетболу, яка перемагає вже кілька років поспіль у змаганнях. Також на території студентського містечка діє радіо університету, редакторами та ведучими якого є студенти.

Думаючи над тим, куди вступати в Польщі, варто ґрунтовно зважити всі “за” і “проти” навчання за кордоном і, звісно, ж обрати ту спеціальність, яка підходить вступнику за його інтересами. Освітній проект Polska Consult TM супроводжує абітурієнта на всіх етапах вступної компанії: від моменту проходження курсів Польської мови, профорієнтації та до моменту складання вступного іспиту до університету.

Бажаємо всім успіху на шляху до здійснення головної мрії – здобуття вищої освіти в Польщі!