БлогСоціальні стипендії для українських студентів у Польщі

У 2022/2023 навчальному році студенти польських університетів мають можливість отримати грошову підтримку для навчання. Стипендії для студентів – це не лише фінансова підмога у студентському житті та побуті, а й мотивація для навчання та науки.

Щоб підтримати молодих та талановитих студентів у Польщі, існує низка стипендіальних програм. Ці всі степендіальні програми фінансово допомагають студентам у тому числі і арендувати недорогу квартиру або оплатити проживання у Домі Студента (гуртожитку університету).

Соціальні виплати для студентів – види та категорії

Студенти, які навчаються у польських університетах, мають можливість подати заяву, згідно з правилами ВНЗ, про надання фінансової підтримки шляхом участі у низці стипендіальних програм.

Для цього університетом можуть бути видані студентам кошти для низки соціальних та ректорських стипендій та матеріальної допомоги.

 Соціальні стипендії

Призначаються в разі підтвердження низького рівня доходу сім’ї терміном від 6 (шесті) місяців до року. Виплачуються 10 (десять) місяців на рік.

Соціальні стипендії можуть отримати учні польських вишів, якщо їхній дохід не відповідає прожитковому мінімуму. Студент має право звернутися до ВНЗ із заявою та документами, які підтверджують, що його сукупний дохід на місяць не перевищує близько 1000 злотих.

Стипендії для інвалідів

Призначаються під час надання підтвердження про інвалідність, виплачуються у такому ж часовому форматі, як і стандартні соціальні стипендії.

На стипендії для інвалідів можуть розраховувати особи з обмеженими потребами. Це особлива форма фінансової підтримки, розрахована виключно на осіб із підтвердженою інвалідністю. Студент має документально підтвердити стан здоров’я.

Стипендії ректора університету

Призначаються успішним студентам за високі результати у науці. На стипендію ректора можуть розраховувати студенти, які продемонстрували високий середній бал після закінчення першого року навчання у ВНЗ.

При цьому вони повинні брати активну участь у науковому, культурному, організаційному, спортивному та політичному житті свого навчального закладу.

 Матеріальна допомога

Призначається не частіше, ніж двічі на рік. Має разовий характер.

 

Все про навчання в Польщі….

Обрати польський університет…. 

Подати заявку на вступ….