НовиниРабота студентов с Украины в Польше

З 1 травня 2015 року студенти з інших країн Європейського Союзу та світу, зокрема й українські, які проходять навчання на стаціонарній формі в польських ВНЗ, зможуть підробляти без необхідності оформлювати дозвіл на роботу.  Нова поправка в законодавстві дає право на постійний підробіток, а не тільки в період трьох літніх місяців.

До внесення поправки студенти могли працювати тільки в три літніх місяці, на решту року потрібно було оформлювати дозвіл.  Тепер же вони можуть спокійно знаходити підробіток після навчання або у вихідні дні, а роботодавці не будуть вимагати від них оформлення дозволу.  Варто нагадати, що дозвіл оформлювався через роботодавця і стосувався одного робочого місця, в разі переходу на іншу роботу потрібно оформлювати документи заново.  Це значно полегшує життя всім іноземним студентам у Польщі.

Працевлаштування для студентів-іноземців в Польщі

Нова постанова стосується всіх студентів польських ВНЗ, які знаходяться на території країни за студентською візою. Також ця поправка стосується й аспірантів, які оформлюють студентські візи.

Студенти, які перебувають на території Польщі за Картою Поляка або за дозволом на тимчасове проживання, автоматично можуть працювати протягом всього періоду дії документів.

Це було зроблено для того, щоб залучити в країну ще більше іноземних студентів.  Студент з будь-якої країни шукає роботу, а можливість працювати тільки 3 місяці в році відлякувала частину іноземних студентів.  Тепер же уряд Польщі сподівається на збільшення кількості іноземних студентів в новому навчальному році.

Нові процедурні зміни під час оформлення до праці

У новому зразку заяви на прийом на роботу іноземного студента роботодавець зобов’язаний буде вказати професію, дату початку роботи, місце роботи і багато іншого.  Зазначена угода нагадує контракт, який підписують всі поляки під час прийому на роботу.  Це дозволяє дотримуватися прав та обов’язків як роботодавця, так і робітника.  Так само роботодавець не зможе взяти на роботу іноземця, якщо в місті є безробітні поляки тієї ж професії.  Дана умова дозволяє зберегти робочі місця за громадянами країни і не збільшувати державне безробіття.

У 2014/2015 навчальному році в Польщі навчалося понад 46 тис. іноземних студентів, а це на 10 тис. більше ніж у минулому.  На 2015/2016 навчальний рік очікується ще більше іноземних студентів і слухачів.  На першому місці серед іноземних студентів українці, за ними –  білоруси, норвежці та шведи, менший відсоток – англійців.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment