БлогНовиниОсвіта у Польщі для українців у цьому році - Polska Consult TM

Триває вступна кампанія до ВНЗ Польщі і випускники шкіл в Україні мають зробити непростий вибір. Сьогодні достатньо можливостей здобути якісну освіту за кордоном з подальшою перспективою працевлаштування в Європі та в західних країнах.

Навчання в Речі Посполитій користується великою популярністю серед українських абітурієнтів, оскільки відкриває широкі можливості. Інтеграція в європейську спільноту та побудова успішної кар’єри вкрай важливі в сучасних реаліях.

Які академічні ступені пропонують польські університети?

Для вступу на перший рівень – бакалаврат, необхідний документ про середню освіту. Ступінь бакалавра можна отримати після закінчення 6 семестрів, захистивши дипломну роботу.

Вступ на магістратуру в Польщі можливий і за дипломом бакалавра в Україні. Щоб отримати другий академічний ступінь потрібно вчитися 3-4 семестри.

Наступний рівень навчання – аспірантура, по завершенні якого захищається дисертація.

Що змінилося для майбутніх студентів у 2023?

Цей рік приніс деякі зміни – заклади вищої освіти Польщі отримали право самостійно змінювати правила для вступників. Можливі зміни в умовах зарахування, переліку та в термінах подачі документів.

Як відбувається прийом документів до польських ВНЗ?

Абітурієнтам з України слід підготувати заяву, анкету, атестат про повну загальну середню освіту, паспорт, медичні довідки, фотографії. Додатковий перелік документів залежить від навчального закладу та його напряму.

Допомогти в цьому може Приймальна комісія, що здійснює свою діяльність на території центральної частини України.

Який рівень Польської потрібен для вступу?

Здобуття вищої освіти в цій країні вимагає знання Польської мови (зазвичай це рівень В1-В2). Його рівень перевіряють через складання тестів або іспиту, на особистій співбесіді або онлайн.

Курси Польської для українців успішно проводяться на базі Польської громади.

Яка вартість навчання в Польщі?

У середньому ціни становлять близько 1000 євро, тому вважається, що польська вища освіта є не тільки високоякісною, а й недорогою. Оплата гуртожитку для студентів стартує від 100 євро.

Розмір студентської стипендії може збільшуватися ректоратом після узгодження зі студентським самоврядуванням.

Важливо зробити правильний вибір своєї майбутньої професії. Найпопулярніші спеціальності – інформаційні технології, автоматика та робототехніка, логістика.

Не варто витрачати час на сумніви! Зробіть крок назустріч успішному майбутньому, обирайте освіту за кордоном, а освітній проєкт Polska Consult TM надасть необхідні консультації та всебічну допомогу у вступі до академій та університетів Польщі.