БлогДля кого доступна безкоштовна освіта в Польщі - Polska Consult TM

Багато випускників українських шкіл прагнуть закінчити польський виш та отримати диплом європейського зразка. На щастя, для більшості з них це цілком реально. Здобути вищу освіту в Польщі молодим людям з України можна безкоштовно. Розкажемо, як здійснити цю мрію.

Участь в конкурсах та олімпіадах – чудова можливість для талановитих учнів

Провідні ВНЗ-партнери Polska Consult TM щороку проводять міжнародні конкурси, переможці яких отримують право на безкоштовне навчання в низці польських університетів.

Крім того, їм надається можливість вивчати польську мову на спеціальних курсах при університетах. Найкращим учасникам вручаються цінні призи, надаються знижки на навчання.

Спробувати свої сили у конкурсах можуть усі охочі. За статистикою, приблизно 50 учасників цього заходу, які показали найкращі результати, отримують ті чи інші привілеї для вступу до польських ВНЗ. Все, що потрібно для участі – подати заявку на реєстрацію та чекати на старт певного конкурсу.

Конкурси проводяться в кілька етапів:

  • учаснику необхідно відповісти на запитання щодо бажаної спеціальності;
  • далі потрібно дати відповідь на питання підвищеної складності, яке може поставити один із представників університету.

У разі правильних відповідей учасник має змогу безкоштовно здобути престижну спеціальність у вибраному університеті Польщі.

Отримання Карти Поляка

Цей документ підтверджує, що людина має польське коріння, дозволяє їй спробувати свої сили у вступі до навчальних закладів Польщі. Отримати його можна, офіційно підтвердивши, що найближчі родичі були громадянами цієї країни. Крім того, необхідно добре знати польську мову, історію Польщі, її традиції. Але самої лише Карти Поляка недостатньо для того, щоб навчатися безкоштовно. Абітурієнт з України має пройти та перемогти у конкурсі на бюджетне місце у польських державних університетах, а також з низки спеціальностей продемонструвати свої знання, успішно склавши вступний іспит.

Для цього потрібно звернутися до Приймальної комісії державних університетів Польщі на території центральної України (за місцем реєстрації) та надати пакет документів. Безпосередньо іспит передбачає:

  • підтвердження претендентом своїх знань із певних предметів (з обраної спеціальності);
  • складання тесту з польської мови.

Результати іспиту виносяться на розгляд Приймальної Комісії, яка визначає кращих абітурієнтів. Вони зможуть безкоштовно навчатися у визначеному для них ВНЗ Польщі.

 Участь у стипендіальних програмах

Це чудова можливість не сплачувати за навчання в університеті Польщі, при цьому отримуючи хорошу стипендію. Звичайно, вона надається не всім студентам, а лише найкращим з найкращих. Критерії відбору у цій програмі дуже жорсткі, кожен учасник має показати свої непересічні знання та зуміти їх підтвердити. Відбір складається із двох етапів:

  • надання необхідного пакета документів;
  • успішне проходження кваліфікаційної співбесіди.

Найкращі студенти надалі зможуть навчатися у вибраному ВНЗ безкоштовно та щомісяця отримувати стипендію у сумі близько 350 євро на місяць. Регулярно з’являються нові стипендіальні програми, відстежувати їх можна на офіційному сайті Посольства РП.

Як бачите, за умови великого бажання, випускники українських шкіл цілком можуть навчатися у Польщі безкоштовно, більш детально необхідно уточнювати в Приймальній Комісії при Польській Громаді. Щороку перед українськими школярами з’являється дедалі більше можливостей здійснити свою мрію.

Все про навчання в Польщі…..

Обрати університет Польщі….

Подати заявку на вступ ….