БлогНовиниКарта Поляка - зміни та пояснення

Ви вже є щасливим володарем Карти Поляка або тільки плануєте її отримати?  Тоді залишайтеся з нами, адже ця стаття саме для вас!

Від 13 травня 2016 року Закон про Карту Поляка зазнав низку певних змін.  Саме про ці поправки ми і поговоримо в цій статті, де коротко сформулюємо основні положення із поясненнями.

Перш за все, хотілося б зазначити, що змін в законі лякатися не варто.  У цій редакції вони спрямовані виключно на підтримку осіб, які є власниками Карти Поляка.

Основна мета закону – забезпечити комфортний переїзд в Польщу представникам Польського Народу

Основна причина, яка часто зупиняє людей – страх.  Страх перед чимось новим і досі незвіданим, адже здається, що краще сидіти в своїй «хатині», стіни якої знаєш уздовж і поперек.  Але це тільки так здається, тому Сейм Республіки Польща взяв цей факт на озброєння і підтримав людей новою редакцією закону, яка передбачає:

  1. Тепер ті власники Карти Поляка, які бажають отримати польську національну мульти візу, можуть зробити це в будь-якому консульстві Польщі на території України, абсолютно безкоштовно.
  2. Оформити і отримати посвідку на проживання в Республіці Польща відтепер можна на безкоштовній основі.
  3. Крім того, особи, які отримали посвідку на проживання на підставі Карти Поляка вже після ОДНОГО постійного року проживання в країні можуть претендувати на громадянство. Коли раніше, потрібно було прожити в Польщі рівно на рік довше, а конкретно – 2 роки.

Що означає поняття постійного проживання?

У законі про іноземців Речі Посполитої це визначення трактується наступним чином: безперервним проживання вважається в тому випадку, якщо іноземець не покидав територію Республіки Польща тривалістю більше, ніж на 6 місяців.

Держава передбачає адаптаційний фінансовий пакет для осіб, що переїхали в Республіку Польща за Картою Поляка.

З січня 2017 року такі особи можуть розраховувати на наступну фінансову допомогу:

  • від 1 до 3 місяців – на кожного дорослого виплачується по 925 польських злотих;
  • від 4 до 9 місяців – 555 польських злотих.

Якщо у вас в родині є одна дитина і більше, виплачується додаткова допомога в розмірі:

  • від 1 до 3 місяців – по 462,5 польських злотих на кожну дитину в сім’ї;
  • від 3 до 9 місяців – по 277,5 польських злотих.

Як ви вже помітили, виплати здійснюються до 9 місяців перебування в країні, далі фінансування припиняється.

Така фінансова допомога не оподатковується і не залежить від суми вашого заробітку

У січні 2017 р вступлять в законну силу і регуляції, які стосуються компетенції воєвод щодо видачі Карт Поляка.  З цього моменту отримати її можна буде безпосередньо на території Польщі в уповноваженого воєводи.

Таким чином, уряд допомагає тим, хто хотів би жити в Польщі, але не може зважитися на переїзд.  Держава піклується, підкладає «подушку», щоб вам краще «спалося» на новому місці.  Безсумнівно, всі поправки в законі спрямовані на допомогу і це дозволить краще перенести адаптаційний період вам та вашим близьким.