БлогТехнікум чи університет в Польщі - приймаємо рішення - Polska Consult TM

Освіта в Польщі користується популярністю у випускників українських шкіл, зважаючи на отримання європейського диплома, територіальну близькість до України та перспективи працевлаштування в найбільші компанії ЄС.

Якісну вищу освіту ви зможете отримати в польському університеті або академії. Крім того, у Польщі українці мають можливість здобути середню спеціальну освіту.

Вступ до технікумів і коледжів не відрізняється від вступу до ВНЗ Польщі. Абітурієнту потрібно підготувати той самий пакет документів, особливо сертифікат на знання польської мови (рівень В1), а також оформити студентську візу.

Питання – вища освіта чи середня спеціальна, що вибрати, зазвичай турбує учнів 9 класу. Їм необхідно вирішити: продовжувати навчання в школі та готуватися до університету або ж вступати до технікуму. Щоб ви змогли ухвалити зважене рішення, нижче подано інформацію про особливості навчання в польських коледжах і ВНЗ.

Переваги навчання в технікумі

Важливо враховувати, що успішне навчання в технікумі є можливим у разі, якщо майбутній студент – самостійна людина, яка зможе сама забезпечити собі побут, купити продукти та приготувати їжу. Особливо важливим є усвідомлене та відповідальне ставлення до навчання.  Якщо, будучи в 9 класі, школяр не володіє потрібними навичками, найкраще за все почекати і ґрунтовно підготуватися до вступу в польський ВНЗ.

Отримання середньої спеціальної освіти в Польщі має такі плюси:

  • Ефективне засвоєння мови. Проживаючи в польському суспільстві, легше вивчити “живу” Польську мову, бо відбувається постійне спілкування на побутовому рівні та з іншими учнями.
  • Високий рівень знань. З огляду на ті умови, в яких студентам доводиться навчатися в технікумах в Україні через воєнний стан, природно, навчання в польському коледжі якісніше, а рівень знань, які вони надають, вищий.
  • Безкоштовна освіта. За навчання в технікумі Польщі платити не потрібно. При цьому важливо враховувати, що все ж батькам доведеться нести деякі витрати, а саме платити за проживання, харчування дитини та оплачувати проїзд.
  • Заохочення за успішне навчання. Отримуючи хороші оцінки, учні технікумів і коледжів можуть розраховувати на отримання стипендій та проходження практики в ЄС.
  • Наявність опікуна. Це довірена особа, яка підтримує зв’язок із батьками учня, повідомляє їм про його успішність, допомагає у розв’язанні питань, що стосуються навчання та проживання в Польщі.

Ще один нюанс стосується подальшого здобуття освіти у ВНЗ Речі Посполитої. Після технікуму (коледжу) випускник перед вступом до університету має скласти “матуру” – випускний іспит. Випускники пишуть роботу з польської мови, математики, іноземної мови та іншого обраного предмета. Бали, отримані в результаті оцінювання знань після технікуму, зараховуються як вступні до вищого навчального закладу, тому підготуватися до іспитів треба ґрунтовно.

Плюси вступу до польського ВНЗ

Велика кількість школярів приймає рішення спершу закінчити 11 клас, а потім вступати до Польщі. Це рішення цілком аргументоване з огляду на таке.

  • Кращий рівень підготовки до вступу до ВНЗ. Абітурієнт може пройти курси з Польської мови та поглибити знання, необхідні для вступу на обрану спеціальність.
  • Великі перспективи. Ризики не здати “матуру” після польського технікуму хоч і невеликі, але вони все ж є. Вступаючи ж після закінчення школи в Україні, до Приймальної комісії достатньо надати атестат про повну загальну середню освіту, вступні іспити складати не потрібно.
  • Адаптивність. Рівень усвідомленості та самостійності вищий у 18-річного хлопця чи дівчини, ніж у підлітка 14-15 років. Випускник 11 класу має більше уявлення про те, яку професію освоїти він хоче і які знання йому для цього потрібні.

Тільки зваживши всі плюси і мінуси, випускник і його батьки зможуть прийняти правильне рішення – технікум чи університет. Не варто поспішати з вибором, оскільки від цього безпосередньо залежить професійна реалізація майбутнього студента.

Важливий момент

Не важливо, яке рішення ви обрали – вступати до технікуму чи ВНЗ Польщі, Приймальна комісія на базі Польської Громади надасть вам усю необхідну допомогу у вступі. Це стосується і проведення кусів Польської мови, і підготовки та здачі всіх необхідних документів до ВНЗ.

Міжнародний освітній проект Polska Consult TM допоміг великій кількості школярів з України отримати якісну європейську освіту в Польщі. Це великі перспективи і чудові можливості реалізуватися в обраній вами професії. Саме час і вам зробити свій вірний вибір!