Інфраструктуру мегаполісу чи великого населеного пункту важко уявити без ресторанів, кафетеріїв, закусочних та інших підприємств громадського харчування.
Обслуговуючий персонал у такі заклади потрібен постійно, тому професія ОФІЦІАНТА, або іншими словами техніка з обслуговування сфери громадського харчування буде затребуваною завжди, фахівець цього профілю ніколи не залишиться без роботи.
Що собою являє спеціальність ОФІЦІАНТ?
На сьогодні навчання у Польщі після 9 класу, у технікумах за напрямом системи обслуговування сфери громадського харчування, дозволяє опанувати професію ОФІЦІАНТА та працювати у сфері громадського харчування.
Технік з обслуговування, або одним словом – ОФІЦІАНТ, на відміну від уявлення обивателя, не стільки обслуговує відвідувачів закладу, подає страви та прибирає столи, змінюючи серветки та скатертини, а скоріше досконало знає меню закладу, композиції страв, вин та інших напоїв.
До того ж слідкує, аби у залі було чисто; може брати участь у декоруванні приміщення, щоб підготувати його до проведення урочистих заходів.
Фахівець повинен також правильно відповідати на запитання, поставлені відвідувачами закладу, якщо виникне потреба, надавати рекомендації щодо страв чи напоїв. До обов’язків офіціанта також входить формування остаточної суми замовлення, розрахунок клієнтів.
Якщо було розбито посуд чи відвідувач просто пішов, не сплативши замовлення, матеріальну відповідальність нестиме офіціант. Головне завдання полягає в тому, щоб із закладу відвідувач вийшов у гарному настрої, а рівень обслуговування задовольнив його.
Вступ до технікумів та коледжів Польщі на спеціальність ОФІЦІАНТ
Ця спеціальність дозволяє отримати теоретичні та практичні навички за такими напрямами:
- підготовка зали до прийому відвідувачів;
- правила прийому замовлення та передачі його на кухню, бар;
- правильна послідовність подачі напоїв та закусок;
- ввічливе поводження з відвідувачами, адекватна реакція на зауваження у процесі обслуговування;
- обслуговування кава-брейків, фуршетів, банкетів та інших заходів;
- прибирання столу та його сервірування до приходу нових відвідувачів;
- прибирання закладу наприкінці робочого дня.
ОФІЦІАНТ – високооплачувана та престижна спеціальність, яку часто обирає молоде покоління, аби зробити старт у кар’єрі.
Щоб працювати ОФІЦІАНТОМ, потрібно бути комунікабельним, пунктуальним, дисциплінованим, охайним, стресостійким, витривалим, дотепним, ввічливим, вміти залагоджувати конфлікти, мати хорошу пам’ять, дикцію, почуття гумору, знати правила ділового етикету, а також вміти працювати у великому колективі.
Кар’єрні можливості та зарплати випускників спеціальності ОФІЦІАНТ
Успіх у старті кар’єри ОФІЦІАНТА, в першу чергу, залежить від того, де працюватиме і наскільки він цілеспрямований. Швидко просунутися кар’єрними сходами, наприклад, стати менеджером зали, керівником, директором закладу зможуть лише ініціативні та виконавчі співробітники.
Як відомо, офіціанти отримують нормальну заробітну плату, але розмір чайових у досвідчених співробітників може бути в рази вищим за офіційний заробіток.
Працевлаштування з дипломом технікуму за спеціальністю ОФІЦІАНТ
Знаючи, як вступити до технікуму Польщі з проектом Polska Consult TM, щоб після закінчення отримати диплом ОФІЦІАНТА, сьогоднішні випускники 9 класів зможуть знайти роботу в ресторанах, барах, кав’ярнях, кафетеріях та інших закладах громадського харчування не лише в Україні, а й в інших країнах Європи.