НовиниУкраинские абитуриенты в Польские ВУЗы

У 2020/2021 навчальному році в Польщі проходили навчання понад 100 тис. студентів з різних країн, що на 15 тис. більше ніж в попередньому році.  У 2020/2021 році очікується чергове збільшення кількості студентів із-за кордону.  На сьогодні відсоткове співвідношення студентів-іноземців становить 10%, а ще в 2018 році цей показник дорівнював 5%.

У Польщі проходять навчання студенти з 128 країн світу і країна, що лідирує – це Україна.  Відповідно до відомостей освітнього фонду українські студенти складають 50% від всіх іноземних студентів у Польщі.  Кількість українських студентів зростає з кожним роком.  У 2005 році їх було менше 2 тис., а в 2020/2021 навчальному році кількість студентів з України склала більше 100 тис.

 Польські університети для українців

Причин, чому українські студенти обирають Польщу, дуже багато.  Це й якісна європейська освіта, доступність польських ВНЗ в ціновому плані, схожість культур і мов, схожість клімату, а також ситуація в Україні.

У зв’язку з таким ростом кількості студентів із України, в польських вишах з’явився термін «українізація ВНЗ».  Проте масовий наплив українських студентів більше спостерігається до приватних ВНЗ, а державні поки залишаються з мінімальною кількістю студентів з України.

Також у зв’язку з великою кількістю бажаючих вступити до польських ВНЗ з’явилося безліч компаній, які уклали контракт із одним або двома приватними вищими навчальними закладами і всіх студентів відправляють до них.  Через це у приватному ВНЗ навчаються, як правило, лише українці, а рейтинг ВНЗ падає, як власне і значимість його диплома.

Вступний конкурс до польських університетів для абітурієнтів з України

Польське міністерство освіти запровадило конкурс, відповідно до якого всі іноземні студенти повинні не лише надати шкільні атестати, а й скласти мовний іспит.  Це зроблено для того, щоб до ВНЗ поступали саме ті, хто прагне навчатися, а не просто через польський кордон виїхати в інші країни Європейського Союзу.

Але варто зазначити, що, не дивлячись на зростання кількості іноземних студентів, Польща – це країна Європейського Союзу, в якій навчається найменше студентів-іноземців.  Державні польські ВНЗ привабливі не тільки вартістю навчання, а й відбором студентів.  Більше 80% іноземних студентів у Польщі – це студенти з Європи, України і Білорусі.

Польський уряд та польські ВНЗ мають намір й надалі розвивати свої міжнародні освітні програми та розширювати групи іноземних студентів.  В першу чергу ця програма спрямована на українських студентів, як на найбільшу частину студентів.