Усіх абітурієнтів хвилює питання: як оплачувати проживання та навчання у Польщі? Для самостійної людини постійно просити грошей у батьків не варіант, тому наш проект пропонує кілька порад для заробітку. Завдяки цьому студенти зможуть частково або навіть повністю покрити свої витрати під час навчання.
Насамперед майбутніх студентів, а також їхніх батьків хвилюють витрати на житло та безпосередньо навчання. Досвідчені фахівці з «Polska Consulting» розкажуть про декілька дієвих та практичних способів заробітку. Завдяки цій інформації, навчатися у Польщі стане і простіше, і дешевше. Щоб краще орієнтуватися в доходах і витратах, скористайтеся елементарною арифметикою та проаналізуйте наведені нижче способи.
Працювати під час навчання
Це найлогічніший спосіб заробітку. Студенти мають 3 або 4 дні на тиждень, коли вони не на заняттях. Цей час можна присвятити не лише самопідготовці, походам у бібліотеку, прогулянкам та розвагам. Також його можна витратити на роботу. Варіантів підробітку маса: робота у студмістечку, супермаркеті, магазині, кафе.
У перерахунку на гривні годинна зарплата коливається від 100 до 150 гривень.
Спосіб №1. Робота
Якщо працювати по 2-3 дні на тиждень, але не на повний робочий день, можна отримувати до 8 000 гривень на місяць. Це досить непогано для студента: можна оплатити собі не лише житло, а й побутові витрати. Рекомендуємо шукати роботу у сфері харчування – це не тільки стабільний та високий дохід, а й часто безкоштовні або майже безкоштовні обіди.
Спосіб №2. Економія
Заощадити можна завжди. Можна їсти не в кафе, а в їдальні ВНЗ. У середньому обід вийде вам у ній близько від 5 (п’яти) до 25 (двадцяти п’яти) злотих. Не забувайте, що маленькі магазини роблять високу націнку. У Польщі є цілі мережі супермаркетів із оптовою ціновою політикою. У них можна зробити покупки надовго і досить дешево.
Спосіб №3. Стажування
На літніх канікулах можна поїхати за кордон на оплачуване стажування. В університетах, що дають спеціальну квоту для проекту «Polska Consulting», є можливість закордонної практики, що оплачується. За детальною інформацією варто звернутись до міжнародного відділу вашого університету.
Спосіб №4. Стипендіальна програма
Активні та студенти, які добре навчаються, можуть розраховувати на заохочення від університету. Стипендії, грантові програми, знижки на навчання та інші приємні матеріальні заохочення. Насамперед студент має брати активну участь у житті університету. Зазначимо, що студенти з України можуть претендувати на спеціальну стипендію ректора.
Спосіб №5. Спортивна стипендія
У Європі є безліч програм, спрямованих на спортивний розвиток молоді. Ви маєте успіхи в якомусь виді спорту? Тоді вам варто спробувати себе в ньому активніше! Спортивні стипендії університетів або грантові програми можуть приносити до півтори тисячі злотих на місяць. До речі, кіберспорт зараз також заохочується.