Під час підготовки до складання іспиту на Карту Поляка всі починають нервувати і шукати запитання, які найчастіше ставить Консул Польщі. Варто зазначити, що немає гарантії, що Вам поставлять одне з таких запитань.
Консул може запитати про будь-яку відому і значущу дату польської історії, запитати про річки і міста Польщі або про традиції, яких Ви дотримуєтеся у своїй родині.
Ми вже говорили в попередніх публікаціях, про те що до подачі документів до Консульства Польщі, необхідно привести до ладу всі папери, що підтверджують наявність польського походження, і якщо все чудово, то робимо крок вперед до співбесіди.
У цій статті ми постаралися зібрати питання, які найчастіше зустрічаються на співбесідах на Карту Поляка з консулом. А також дати на них розгорнуті відповіді.
Головні питання на співбесіді зі здобувачем Карти Поляка
Перше запитання, яке дуже просте, але нерідко зустрічається на співбесіді – це польський прапор і як він виглядає. Нагадаємо, що відповідати необхідно тільки Польською мовою.
Саме тому необхідно пройти курс вивчення Польської мови на базі Польської Громади, тому що правильну вимову і сприйняття мови поставлять Вам саме там. Необхідно сказати, що прапор Польщі це прямокутник розділений лінією на дві частини. Верхня частина прапора біла, а нижня червона. Такої відповіді для Консула буде достатньо.
Друге питання це Герб Польщі. Гербом виступає Білий Орел, голова якого повернута вправо. Зображений він на червоному тлі і має золоту корону та дзьоб.
Третє питання, яке ставить як правило консул на співбесіді на Карту Поляка, може запитати про те, що Вам відомо про гімн Польщі або попросити його заспівати (розповісти). Гімн Польщі це “Мазурка (Марш) Домбровського” або як його ще називають “Пісня польських легіонерів”. Автором його вважається Юзеф Вибіцкі.
Це питання, які стосуються трьох символів Польщі. Консул може ставити їх окремо або попросити назвати три державні символи Польщі.
Запитання під час співбесіди на Карту Поляка стосовно історії Польщі та відомих особистостей
Далі йдуть запитання, що стосуються головних історичних дат, подій і людей. Їх може поставити консул у різних формулюваннях.
Необхідно обов’язково знати дату хрещення Польської держави і хто хрестив. Хрещення було 966 року, а хрестив Мешко 1.
Потрібно знати всі міста-столиці Польщі та роки коли вони були столицями.
Першою столицею було місто Гнєзно до 1320 року. Другим містом, удостоєним звання столиці, став Краків. Він залишався столицею держави до 1596 року, коли король Сигізмунд переніс столицю до Варшави, яка є столицею сучасної Польщі.
Консул на співбесіді на Карту Поляка може запитати про королів Польщі
Наприклад, хто був першим (Болесав Хоробрий) або останнім королем (Станіслав Август Понятовський). Може поставити запитання про коронацію першого короля, коли і де вона відбулася. Це було 1025 року в першій польській столиці місті Гнєзно. Польський художник Ян Матейко намалював картину коронації.
Також дуже часто ставлять запитання щодо королів династії Ягеллонів. Варто пам’ятати, що першим із цієї династії був Владислав 2 Ягелло, а останнім Зигмунт 2 Август. Найвідоміша королева Польщі це королева Ядвіга, вона є одним із патронів сучасної держави.
Розділи Речі Посполитої серед запитань на співбесіді
Запитання з історії, яке трапляється найчастіше це розділи польської держави. Тут необхідно назвати дати розділів і країни, між якими ділилася держава.
- Перший поділ стався 1772 року між Російською імперією, Пруссією та Австрією.
- Другий поділ стався 1793 року і цього разу країни, які отримали землі, – це Росія і Пруссія.
- Третій поділ польської держави припав на 1795 рік, країни, які брали участь у поділі, це Росія, Пруссія та Австрія.
- Четвертий поділ Польщі, про який часто забувають, – це поділ країни між Німеччиною і СРСР у вересні 1939 року.
Розділи Польщі необхідно знати і не плутати дати. Також консул може поставити запитання про знамениті битви і повстання, тому варто серйозно поставитися до вивчення історії Польщі.
Питання стосовно географії Польщі
Часто Консул Польщі на співбесіді на Карту Поляка може запитати що-небудь із географії сучасної Польщі. Питання можуть бути абсолютно різні, від великих міст закінчуючи гірськими озерами.
Необхідно знати великі річки, які протікають через Польщу. Це Вісла, річка, на якій відбулася відома битва, названа “Чудо на Віслі”, Одра, Варта і Буг. Якщо Ви назвете інші річки, то Вас ніхто виправляти не буде, але про Віслу необхідно сказати.
Якщо Вас запитають про озера, то можна називати як гірські, так і степові. Наприклад, гірське озеро Морське Око, Мамри, Гардно та інші.
Варто знати, з якими державами межує Польща і чи має вона вихід до моря. Держави сусіди це Росія (Калінінградська область), Литва, Білорусь, Україна, Словаччина, Чехія та Німеччина. Польща має вихід на півночі до Балтійського моря.
Консул на співбесіді на Карту Поляка може попросити назвати великі міста, що мають вихід до моря, або запитати, скільки воєводств у Польщі. Великими морськими містами є Гдиня, Гданськ і Сопот, а воєводств у Польщі 16.
Державні та релігійні свята Польщі
Консул може попросити перерахувати державні польські свята з датами або розповісти про якесь детальніше. Також він може запитати, як якесь традиційне польське свято святкується у Вашій родині.
- 6 січня в Польщі відзначається свято Трьох Королів або як його ще називають Богоявлення.
- 1 травня це День Праці.
- 2 травня в Польщі відзначають день Полонії або день поляків, які проживають закордоном. Також цього дня відзначається день прапора.
- 3 травня вся країна відзначає День Конституції, яку було ухвалено 1791 року і яка є першою конституцією в Європі та другою у світі.
- 15 серпня в Польщі відзначають одразу два свята – державне і релігійне. Це вознесіння Діви Марії та свято війська польського. Цього ж дня і річниця “Чуда над Віслою”.
- 31 серпня поляки відзначають День солідарності та свободи.
- 1 листопада День усіх святих.
- 11 листопада головне державне свято в Польщі це День Незалежності. Воно відзначається з 1937 року і є офіційним вихідним днем.
Також Поляки відзначають новий рік, Великдень, Тіло Господнє, Різдво та багато інших релігійних свят, які йдуть без визначених дат і вираховуються щороку.
Останнім часом на співбесіді на Карту Поляка консул дуже часто ставить питання щодо відомих поляків. Можуть запитати про нобелівських лауреатів і їх необхідно назвати всіх.
Питання стосовно нобелівських лауреатів практично звучать на кожній співбесіді
- Марія Кюрі-Склодовська (польське прізвище має йти останнім) лауреатка в галузі хімії та фізики. Нагороджувалася двічі.
- Генрик Сенкевич лауреат у галузі літератури. Він написав роман “Вогнем і мечем”, “Потоп” і багато інших.
- Владислав Реймонт також отримав премію в галузі літератури. Написав роман “Мужики”, “Земля обітована” та інші.
- Ендрю Шаллі отримав премію у сфері медицини. Він провів дослідження пов’язані з секрецією пептидних гормонів мозку, що на той час стало передовим у науці.
- Чеслав Мілош ще один лауреат зі сфери літератури. Він писав вірші польською та англійською мовами. Опубліковано понад 50 його зібрань із віршами.
- Лех Валенса польський політик, який отримав нобелівську премію в галузі миру, за його боротьбу за права людей.
- Віслава Шимборська також отримала премію в галузі літератури. Писала вірші та перекладала вірші інших авторів з французької мови.
Питання які також можуть прозвучати на співбесіді з Консулом
Це тільки мала частина запитань, які ставить консул на співбесіді на Карту Поляка. Ми вибрали для Вас ті, які трапляються найчастіше, але це не означає, що консул поставить Вам запитання тільки з цього списку. Під час підготовки до співбесіди необхідно уважно вивчити історію, традиції та відомих польських людей.
Також варто знати географію країни частиною польського народу, якою Ви себе вважаєте. І головне пам’ятати, що все спілкування з Консулом відбуватиметься виключно Польською мовою.
Варто підготувати невеличку розповідь про себе і про свою сім’ю на той випадок, якщо консул Вас запитає. Необхідно бути готовим також і до того, що він може поцікавитися, навіщо Вам Карта Поляка і хто у Вашій сім’ї були або є поляками.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Не варто відповідати, що Ви хочете Карту Поляка, бо бажаєте з’їздити відпочити до Польщі. До цього питання також необхідно підготуватися. В офіційних польських громадах, куди приїжджає консул для проведення співбесід, Вам допоможуть більш детально підготуватися до співбесіди та розкажуть про всі важливі традиції та події польського народу.
Корисна інформація для абітурієнтів, які вступають з Картою Поляка
Наш освітній проєкт Polska Consult TM із задоволенням допоможе тим, хто має Карту Поляка успішно вступити до престижних польських державних університетів!